Новини

В Хмельницькому затвердили дизайн-код вулиці Кам’янецької

Під час чергового засідання виконавчого комітету затвердили «Дизайн-код вулиці Кам’янецької». Документ передбачає реалізацію заходів із впорядкування розміщення вивісок, опорядження фасадів, а також покращення естетичних якостей вулиці та міста в цілому.

Комплексний підхід до створення естетичного зовнішнього вигляду міста, що одночасно спрямований на забезпечення зручності та доступності користування інфраструктурою, називається дизайн-кодом міста. Його завданням є впорядкування вуличного середовища міста, забезпечення загальних правил для оформлення міських просторів і будівель, що робить їх логічними і легко сприйнятливими для жителів.

Відповідно до затвердженого документу визначено чіткі правила, які формують комфортний та візуально приємний простір вулиці. Наприклад, на зміну громіздким вивіскам відтепер запропоновано лаконічні об’ємні літери. Біля входу в будівлю, де розміщується декілька установ, на прозорих табличках буде вказано їх повний перелік. Для оздоблення фасадів створено перелік якісних сучасних матеріалів, а також чітко визначену кольорову гаму. Забороняється «клаптикове утеплення», коли утеплені тільки окремі квартири, а не весь фасад багатоповерхових будинків.

Дотримання правил щодо розташування вивісок чи правильний вибір кольорів, можуть значно поліпшити візуальний вигляд міста. В результаті впровадження дизайн-коду вулиці Кам’янецької, отримаємо організований та привабливий міський простір, що буде мати позитивний вплив, як на містян та гостей, так і на місто в цілому.

Ознайомитися із «Дизайн-кодом вулиці Кам’янецької» можна за посиланням.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!