Новини

«ВільноХаб: працевлаштування»: бібліотека втілює новий проєкт для молоді

У Центральній публічній бібліотеці Хмельницької громади активно реалізовують проєкт «ВільноХаб: працевлаштування». Ініціатива вдала та неабияк на часі, адже покликана допомогти молоді у пошуку роботи та розвиткові кар’єри. Книгозбірня увійшла до 8-ки відібраних установ України, які отримали грант на реалізацію ідеї.

Раніше, у 2022 році, Центральна публічна книгозбірня успішно займалася реалізацією першого проєкту «ВільноХаб». Проводила заходи для ВПО, зокрема дітей та молоді. Це були творчі заняття, тренінги з психоемоційної підтримки, медійної грамотності, кібербезпеки та інші. Проєкт, який втілюють тепер, став новим вектором діяльності. Тож в читальному залі бібліотеки облаштували робоче місце для відвідувачів, які шукають роботу. Також оформили інформаційний куточок з працевлаштування.

«ВільноХаб: працевлаштування» втілюється у межах програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки USAID Ukraine — USAID Україна та виконується IREX in Ukraine. Бібліотеку забезпечили сучасною технікою, яка допомагає проводити необхідні заходи й зустрічі та дає можливість молоді професійно розвиватися.

З квітня уже провели три групових тренінги. На них запросили учнів ДНЗ «ВПУ № 11 м. Хмельницького» та студентів Хмельницького торговельно-економічного коледжу.

Загалом до участі в заняттях запрошують молодих людей віком від 16 до 35 років.

«Коли це перша робота, перші пошуки, здається, що дуже багато складного та незрозумілого на шляху. Важливо не розгубитися. Тому ми на тренінгах намагаємося легко та доступно пояснити правила складання резюме та супровідного листа. Цим не обмежуємося. Говоримо про ринок праці, адже пріоритети на ньому дуже мінливі. Водночас вчимося з учасниками знаходити особисті професійні сильні та слабкі сторони, аби змогти себе максимально реалізувати в майбутньому», — пояснюють у бібліотеці організаторки зустрічей.

Проводять відповідні тренінги, інтерактивні зустрічі, цікаві обговорення бібліотекарки, які пройшли відповідне навчання. Також до заходів залучатимуть і спеціалістів з працевлаштування. Молодим людям у такий спосіб допоможуть знайти себе у світі професій, влаштуватися на роботу та зайнятися розвитком кар’єри.

За інформацією Централізованої бібліотечної системи

Хмельницької міської територіальної громади

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!