Новини

Юлія Онофрійчук здобула звання «Суперчитач міста Хмельницького» в рамках проведення конкурсу «Книгоманія – 2019»

Відбувся третій, фінальний, етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2019». Звання «Суперчитач міста Хмельницького» здобула читачка міської бібліотеки-філії №8, учениця НВО №5 імені Сергія Єфремова Юлія Онофрійчук. Переможниця поїде до Львова на Фестиваль дитячого читання «Книгоманія – 2019», який відбудеться 17-19 травня.

Перші два етапи конкурсу пройшли у лютому та березні. У них взяло участь 84 читачі з чотирнадцяти бібліотек-філій Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи та 33 читачі з дев’яти шкільних бібліотек (до речі, конкурс проводився тільки серед учнів сьомих класів). До фінального етапу хмельницької «Книгоманії – 2019» потрапило вісім дітей, які уже до того часу стали переможцями другого туру та вибороли статус «Суперчитач мікрорайону».

Третій етап конкурсу провели у центральній дитячій книгозбірні міста – бібліотеці-філії №12. Складався він із трьох частин: «Читацький щоденник», «Візитка учасника», «Юний ерудит».

Також журі оцінювало дописи книголюбів у соціальних мережах, де вони ділилися враженнями від прочитаних книг, розповідали про участь у бібліотечних заходах та демонстрували читацькі відеорозповіді (тривалістю до 2 хв.). Хороший бал отримував той, кому вдавалося заінтригувати глядачів/слухачів, заохотити їх прочитати ту чи іншу книгу. Бо саме це – популяризація книги та читання, підвищення рівня читацької компетентності серед дітей – і було основною метою конкурсу.

Особлива гостя і член журі фінального етапу – письменниця, переможниця літературного конкурсу «Коронація слова – 2018» та у минулому редактор журналу «Однокласник» – Мар’яна Лелик.

Вона поділилася враженнями від конкурсантів у соціальній мережі Facebook: «Їхня завзятість, наполегливість, їхні розумні очі й мудрі відповіді – одне з моїх найбільших натхнень за сьогодні! Хвилювалися, підтримували одне одного, виступали, чекали, ділилися радістю й обіймами! І дружно всі вирішили – книжка житиме вічно, хто б там і що б там не говорив!».

Учасники вдячні гостям та вболівальникам. Конкурсну частину фінального етапу відкривав ансамбль барабанщиків «Запальні ритми» учнів ДНЗ «Вище професійне училище №11 м. Хмельницького», а все свято супроводжували музичні подарунки від вихованців ДМШ №3.

 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!