Рішення міської ради

Про затвердження Програми економічного та соціального розвитку міста Хмельницького на 2014 рік

 

 

 

УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


Рішення тридцять шостої сесії

№6 від 05.03.2014 р.

 

 

Про затвердження Програми економічного та соціального розвитку міста Хмельницького на 2014 рік

 

Розглянувши пропозицію виконавчого комітету, керуючись п.22 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму економічного та соціального розвитку міста Хмельницького на 2014 рік (додається).

2. Відповідальність за виконання рішення покласти на першого заступника міського голови та заступників міського голови.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії міської ради.

 

Міський голова С.Мельник

 

ПРОГРАМА

ЕКОНОМІЧНОГО ТА СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

м.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

НА 2014 РІК

 

ЗМІСТ

 

ВСТУП...................................................................................................................................................  2

1. Соціально-економічний розвиток м.Хмельницького у 2013 році .........................................  3

2. Мета та пріоритети економічного та соціального розвитку міста на 2014 рік.................... 11

3. Фінансові та матеріальні ресурси.............................................................................................. 12

3.1. Проведення ефективної бюджетної та податкової політики..................................................... 12

3.2. Залучення інвестицій в економіку міста...................................................................................... 12

3.3. Ефективне управління об’єктами комунальної власності та у сфері земельних відносин..... 13

4. Сприяння розвитку реального сектору економіки.................................................................. 14

4.1. Розвиток та модернізація промислової галузі............................................................................. 14

4.2. Розвиток підприємницької діяльності та регуляторна політика................................................. 15

4.3. Розвиток споживчого ринку та сфери послуг............................................................................... 15

5. Розвиток міського господарства................................................................................................. 16

5.1. Житлово-комунальне господарство та благоустрій міста.......................................................... 16

5.2. Реалізація політики у галузі енергозбереження.......................................................................... 17

5.3. Розвиток дорожньо-транспортної системи.................................................................................. 17

5.4. Містобудування та забезпечення населення житлом................................................................. 18

6. Підвищення соціальних стандартів життя................................................................................ 18

6.1. Ринок праці та грошові доходи населення.................................................................................. 18

6.2. Соціальний захист населення та пенсійне забезпечення.......................................................... 19

6.3. Підтримка сім’ї та молоді, захист прав дітей............................................................................... 20

7. Забезпечення розвитку гуманітарної сфери............................................................................. 20

7.1. Охорона здоров’я........................................................................................................................... 20

7.2. Освіта.............................................................................................................................................. 21

7.3. Культура.......................................................................................................................................... 22

7.4. Фізична культура і спорт................................................................................................................. 22

8. Природокористування та безпека життєдіяльності................................................................. 23

8.1. Покращення стану довкілля.......................................................................................................... 23

8.2. Техногенна безпека та охорона праці.......................................................................................... 24

9. Інформаційна та адміністративна політика............................................................................... 24

 

 

ВСТУП

Програма економічного та соціального розвитку м.Хмельницького на 2014 рік (далі – Програма) розроблена відповідно до:

- Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”;

- щорічного послання Президента України до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище України;

- Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”;

- Плану реалізації Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2014 роки;

- Стратегічного плану економічного розвитку міста Хмельницького.

 

Метою Програми є створення умов для трансформування економіки у конкурентоспроможний господарський комплекс, який має забезпечити належні умови для всіх мешканців міста та наближення життя до рівня європейських стандартів.

Відповідно до результатів соціально-економічного розвитку міста у 2013 році, наявних проблем, нагальних потреб та можливостей бюджету міста, Програмою визначено основні цілі та завдання соціально-економічного розвитку на 2014 рік, а також основні заходи щодо їх реалізації.

Реалізація головних цілей та заходів економічного і соціального розвитку міста у 2014 році дозволить покращити інвестиційну привабливість, створити умови для підвищення рівня конкурентних переваг та потенціалу міста і його території, та на цій основі досягти належних стандартів життя та доступності якісних послуг для населення.

Програма є відкритою для участі в її реалізації будь-яких юридичних та фізичних осіб, в тому числі громадських організацій, підприємницьких структур та приватних підприємців.

Завдання і заходи Програми фінансуватимуться за рахунок бюджетних коштів, коштів, залучених у рамках міжнародних проектів та грантів, власних коштів суб’єктів господарювання.

 

До Програми додаються:

1. Заходи щодо забезпечення виконання завдань програми економічного та соціального розвитку м.Хмельницького на 2014 рік.

2. Основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку міста Хмельницького на 2014 рік.

3. Перелік об’єктів капітальних вкладень на 2014 рік.

4. Перелік міських Програм, які виконуватимуться у 2014 році.

 

 

1. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК м.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО У 2013 РОЦІ

Робота міської ради впродовж 2013 року була спрямована на забезпечення подальшого розвитку всіх сфер життєдіяльності міста та підвищення добробуту хмельничан.

Місто Хмельницький у 2013 році посіло дев’яте місце у рейтингу журналу “Фокус” “Краще місто України для життя” та увійшло в ТОП-20 інвестиційно-привабливих міст України за рейтингом журналу “Forbes”.

Високо оцінена робота комунальних підприємств міста, зокрема:

- за результатами фінансово-господарської діяльності у першому півріччі 2013 року МКП “Хмельницьктеплокомуненерго” посіло друге місце серед організацій України ІІ групи в конкурсі на звання "Краще підприємство комунальної теплоенергетики України”;

- КП “Південно-Західні тепломережі” – друге місце серед організацій України ІІІ групи в конкурсі на звання “Краще підприємство комунальної теплоенергетики України”;

- за підсумками роботи в ІІІ кварталі 2013 року ХКП “Електротранс” – друге місце (у групі підприємств з кількістю тролейбусів до 150 машин) в огляді-конкурсі на краще підприємство міського електротранспорту України.

У 2013 році збережено позитивні тенденції розвитку промислової галузі. Підприємства продовжували удосконалювати виробничі процеси та обладнання, зокрема: переобладнано на тверде паливо існуючі тунельні пічки для випалу керамічної невогнетривкої цегли на ТДВ “Завод будівельних матеріалів”, впроваджено обладнання для високошвидкісної обробки деталей на ПВКФ “Бджілка”, обладнання для друку на бар’єрній плівці на ТОВ “Сіріус Екстружен”, вертикального обробного центру для виготовлення складних деталей на ДП “Новатор”, обладнання з виготовлення пряжі для виробництва килимів на ТОВ “Карат”, обладнання з лазерної різки металу на ПАТ “Укрелектроапарат”, нової лінії з виготовлення паль та плит перекриття на ТДВ “Хмельницькзалізобетон” тощо.

Продовжує розвивати виробничі потужності створене у 2012 році підприємство з виготовлення сільськогосподарського обладнання ТОВ “Дювельсдорф Україна”. У 2013 році підприємством додатково створено 13 робочих місць.

У 2013 році промисловими підприємствами міста реалізовано продукції на суму 4,5 млрд.грн., що на 7,1% більше, ніж у 2012 році.

На розвиток промислових підприємств у січні-вересні залучено 6,4 млн.дол.США іноземних інвестицій, що становить майже 20% від загальної суми іноземних інвестиції, що надійшли в економіку міста.

В цілому в економіку міста за січень-вересень 2013 року залучено прямих іноземних інвестицій в сумі 32,5 млн.дол.США.

Протягом 9 місяців 2013 року підприємствами експортовано товарів на суму 132,5 млн.дол.США., що на 24,6% більше, ніж за відповідний період 2012 року.

В рамках виконання заходів, направлених на формування позитивного інвестиційного іміджу міста та залучення інвестицій на його розвиток, виготовлено Довідник інвестора м.Хмельницького, оновлено презентації інвестиційного паспорту міста та експортний каталог промислових підприємств.

Презентаційні матеріали направлено представникам 50 іноземних посольств та дипломатичних місій в Україні, містам-побратимам Бельц (Молдова), Шяуляй (Литва), Сілістра (Болгарія), Модесто (США), Іваново і Твер (Росія), Чеханов (Польща), Бор (Сербія), Батумі (Грузія), генеральному консулу Генерального консульства України в Мюнхені (Німеччина), Надзвичайному і Повноважному послу Республіки Польща в Україні та іншим зацікавленим особам.

Комунальними підприємствами підготовлено проекти для участі у конкурсі інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Проекти МКП “Хмельницькводоканал” (“Будівництво другої черги водогону від с.Чернелівка Красилівського району до м.Хмельницького”) та МКП “Хмельницьктеплокомуненерго” (“Будівництво когенераційної установки потужністю 0,5 МВт в котельні по вул.Майборського,5”) пройшли конкурсний відбір на рівні області та направлені в Міністерство регіонального розвитку та будівництва для здійснення фінансування в 2014 році.

МКП “Південно-Західні тепломережі” з метою залучення коштів Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Е5Р) розроблено та направлено на розгляд Фонду проект “Встановлення когенераційної установки на котельні на вул.Північній,2 в м.Хмельницькому”.

В рамках реалізації Національного проекту “Чисте місто” визначено переможця конкурсного відбору на будівництво заводу по переробці твердих побутових відходів в місті Хмельницькому, яким стало ТОВ “Еко-інженіринг”.

Вживалися заходи для забезпечення підтримки розвитку підприємницької діяльності. Суб’єктам господарської діяльності надано в оренду 124 приміщення комунальної власності та 268 земельних ділянок для ведення підприємницької діяльності.

Протягом 2013 року виплачено одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності 78 безробітним (1050,5 тис.грн.), 178 осіб проходили професійну підготовку за професіями, які дозволяють займатися підприємницькою діяльністю.

З метою орієнтації безробітних на започаткування власної справи з подальшим працевлаштуванням міським центром зайнятості проведено:

- 17 інформаційних семінарів “Як розпочати свій бізнес”;

- комп’ютерну діагностику на виявлення власних здібностей, схильностей та визначення рівня підприємницького потенціалу у 214 осіб;

- 18 тематичних семінарів “Від бізнес-ідеї до власної справи” для 239 потенційних підприємців;

- 48 тренінгів, що дають можливість навчитися спільно вирішувати проблемні моменти, приймати рішення, аналізувати ту чи іншу ситуацію, діяти самостійно та в групі, в яких взяли участь 696 осіб.

Продовжено роботу щодо спрощення дозвільних процедур та надання адміністративних послуг.

Активно працював відкритий у 2012 році Центр надання адміністративних послуг. У 2013 році розширено перелік адміністративних послуг, які можуть надаватись через ЦНАП. Зокрема, у Центрі розпочали здійснювати прийом представники Хмельницького міського відділу управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області, міського центру зайнятості, архівного відділу міської ради, запроваджено проведення реєстрації дітей дошкільного віку у дошкільні навчальні заклади.

Станом на 01.01.2014 року через Центр надається 161 адміністративна послуга, що на 10 послуг більше, ніж на початок року. Всього за 2013 рік до Центру звернулось 87,5 тисяч громадян та суб’єктів господарювання.

В рамках реформування системи надання адміністративних послуг розпочато роботи з впровадження в міській раді системи електронного документообігу.

Продовжує розвиватися торговельна інфраструктура та мережа об’єктів з надання послуг населенню, адаптованих до європейських стандартів, створюються умови для здорової ринкової конкуренції.

Станом на 01.01.2014 року в місті функціонує 2217 об’єктів торгівлі і закладів ресторанного господарства та 390 об’єктів побуту.

Продовжено будівництво ринку на проспекті Миру,69 (ТОВ “Приватна справа”), відкрито торговий павільйон “Мандарин плаза” на центральному продовольчому ринку ТОВ “ТСЦ “Кооператор”, МКП “Ринок Ранковий” обладнано додатковий майданчик для торгівлі та проведено реконструкцію м’ясного павільйону.

Створено сприятливі умови для розширення мережі фірмової торгівлі для місцевих товаровиробників. Станом на 01.01.2014 року в місті функціонує 93 об’єкти фірмової торгівлі, що на 10 об’єктів більше, ніж станом на 01.01.2013 року. Продовжує діяти постійно діюча виставка-ярмарок на Львівському шосе,14, на якій здійснюють торгівлю 28 товаровиробників.

За січень-вересень 2013 року обсяг роздрібного товарообороту підприємств склав 3044,6 млн.грн., що на 2,5% більше, ніж за відповідний період 2012 року.

Обсяг послуг, реалізованих споживачам підприємствами сфери нефінансових послуг, за 2013 рік склав 968,2 млн.грн., з яких 28,2% – це послуги реалізовані населенню.

Для забезпечення стабільного функціонування всіх систем життєдіяльності та забезпечення соціально-економічного розвитку міста, міською владою проводилась раціональна та ефективна бюджетна політика.

Рішенням виконавчого комітету від 28.02.2013 року №172 затверджено заходи щодо збільшення надходжень до міського бюджету та економії бюджетних коштів на 2013 рік. За рахунок вжитих заходів з початку 2013 року досягнуто збільшення надходжень до міського бюджету на 21,5 млн.грн., що складає 114,1% до річного плану заходів та економії бюджетних коштів у сумі 29,1 млн.грн., що складає 168,9% до річного плану заходів.

За 2013 рік зведений обсяг доходів міського бюджету склав 1001,3 млн.грн., що на 35,3 млн.грн. (на 3,4%) менше, ніж у 2012 році. При цьому, обсяг доходів загального та спеціального фондів міського бюджету без трансфертів з державного бюджету склав 579,9 млн.грн. і перевищив обсяг 2012 року на 78,9 млн.грн. або на 15,7%. В той же час обсяг трансфертів з державного бюджету за 2013 рік склав 421,4 млн.грн., що на 114,2 млн.грн. менше, ніж в 2012 році.

В повному обсязі забезпечено фінансування захищених статей бюджету. Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери та за енергоносії відсутня.

У 2013 році на розвиток та утримання об'єктів житлово-комунального господарства було спрямовано 129,9 млн.грн., в т.ч.: на ремонт житлового фонду – 3,0 млн.грн., благоустрій – 16,4 млн.грн., будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг – 31,9 млн.грн., придбання основних засобів (техніки для комунальних підприємств) – 9,7 млн.грн. та ін.

Капітально відремонтовано 34,2 тис.кв.м автомобільних доріг, в т.ч. 11,9 тис.кв.м тротуарів. Проведено поточний ремонт автомобільних доріг площею 39,6 тис.кв.м.

Проведено капітальний ремонт трьох дитячих майданчиків та встановлено комплексний дитячий майданчик в парку ім.М.Чекмана.

Проведено капітальний ремонт житлового будинку на вул.Гастелло,18, покрівель у 18 житлових будинках, внутрішньобудинкових сантехнічних мереж в 14 житлових будинках, експертне обстеження 125 ліфтів.

За кошти житлово-експлуатаційних контор відремонтовано 263 під'їзди житлових будинків.

У комунальну власність прийнято 4 гуртожитки загальною площею 7,9 тис.кв. метрів.

У 2013 році створено 19 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Станом на 01.01.2014 року зареєстровано 204 ОСББ, які обслуговують житловий фонд загальною площею 755,1 тис.кв.м.

На заходи з організації безпеки дорожнього руху витрачено майже 1,7 млн.грн., за рахунок яких забезпечено безперебійну роботу 84 світлофорних об’єктів, встановлено 224 додаткових дорожніх знаки, пофарбовано 1,3 тис.м пішохідної огорожі.

Розпочато роботи з будівництва системи відеоспостереження на вулицях міста – встановлено 6 камер відеоспостереження (87,7 тис.грн.).

Значна увага приділялась освітленню вулиць міста. Протягом 2013 року кількість світлоточок в місті збільшилась на 200 одиниць. Виконано капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення, у тому числі замінено 365 світлоточок, 10,2 км кабельних мереж, 31 опору зовнішнього освітлення (812,9 тис.грн.).

На озеленення та благоустрій парків і скверів, ремонт зелених насаджень витрачено 5,9 млн.грн. Висаджено 2,1 тис. дерев та кущів, 215,8 тис. квіткових рослин.

Проведено роботи по розчистці струмків у мікрорайонах Лезневе і Ружична та водовідвідних каналів, видалено аварійні та сухі дерева в заплаві р.Південний Буг.

Розпочато капітальний ремонт зони відпочинку у сквері ім.Т.Г.Шевченка на розі вулиць Проскурівської та Грушевського (1,5 млн.грн.).

В мікрорайоні Озерна облаштовано 24 контейнерних майданчики, де встановлено 108 євроконтейнерів для збирання твердих побутових відходів.

З метою покращання системи водопостачання та водовідведення МКП “Хмельницькводоканал” виконано ремонтних робіт та придбано обладнання на загальну суму майже 7,0 млн.грн., зокрема: замінено 657 п.м. зношених мереж водопостачання та 51 п.м. мереж водовідведення; відремонтовано та замінено 26 одиниць запірно-регулюючої арматури, встановлено лічильники води на 6 свердловинах, виконано ремонт водопроводу першого підйому на 32 свердловинах, проведено модернізацію насосних агрегатів на 4 ВНС та 16 КНС, заміну та накриття кришками люків 97 водопровідних та 175 каналізаційних колодязів, ремонт самопливного каналізаційного колектора на Старокостянтинівському шосе,5, реконструкцію артезіанських свердловин №1а, 2а, 16 першого підйому Чернелівського водозабору, придбано насосне обладнання для ГКНС та КОС №2 тощо.

Побудовано станції підсилення тиску холодної води у мікрорайонах Лезневе та Книжківці. Виконано капітальний ремонт зовнішньої каналізації в будинку №26 на вул.Прибузькій.

У 2013 році підприємствами теплоенергетики (МКП "Хмельницьктеплокомуненерго", КП "Південно-Західні тепломережі") виконано ремонтних робіт та придбано обладнання майже на 28,7 млн.грн., зокрема замінено 4,45 км (в двотрубному вимірі) трубопроводів теплових мереж на попередньоізольвані; проведено реконструкцію котелень з встановленням котлів та заміною пальників; капітальний ремонт когенераційних установок та котелень, ізоляцію трубопроводів теплових мереж, придбано два водонагрівальні котли, екскаватор пневмоколісний, автопідйомник телескопічний та ін.

Для забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів в комунальній та бюджетній сферах міста продовжено реалізацію Програми впровадження Муніципального енергетичного плану.

В цілому на заходи з енергозбереження спрямовано 33,8 млн.грн. з усіх джерел фінансування (бюджетні кошти, кошти комунальних підприємств, власні надходження бюджетних установ).

З метою покращання транспортного обслуговування в місті на початку 2013 року введено в дію нову, удосконалену схему руху громадського транспорту, відповідно до якої запроваджено 6 нових маршрутів громадського транспорту та внесено зміни до 7 автобусних маршрутів.

Протягом року встановлено 20 нових павільйонів для очікування громадського транспорту.

Розроблено та розміщено на офіційному веб-сайті міської ради інтерактивну карту дорожньо-транспортної мережі міста.

Відкрито автостанцію №7 на вул.Геологів (навпроти торговельного комплексу “Європа”) та завершуються роботи по облаштуванню автостанції №6 на Львівському шосе у Тернопільському напрямку.

В салонах тролейбусів та автобусів встановлено транспортні автоматичні блоки сповіщення для оголошення зупинок громадського транспорту, на 45 тролейбусах встановлено гучномовці для зовнішнього оголошення зупинок.

Для здійснення контролю за графіком роботи міського пасажирського транспорту обладнано GPS навігаторами всі автобуси громадського транспорту в місті (401 од.) та 38% тролейбусів (45 од.).

Вжито ряд заходів для забезпечення стабільної роботи комунального громадського транспорту, у тому числі з міського бюджету надано фінансову підтримку ХКП “Електротранс” у сумі 5,7 млн.грн., компенсовано підприємству за пільговий проїзд окремих категорій громадян 763,5 тис.грн., надано пільгу по сплаті земельного податку на суму 228,3 тис. гривень.

Підготовлено пакет документів для залучення кредитних коштів в сумі 80,0 млн.грн. під державні гарантії для придбання 46 нових тролейбусів.

Послугами пасажирського транспорту у 2013 році скористалось 74,1 млн. пасажирів, в тому числі міським електротранспортом перевезено 34,6 млн. пасажирів, з яких 20,5 млн. пасажирів-пільговиків, що становило відповідно 71,1% та 94,9% обсягів 2012 року.

Підприємствами міста у 2013 році виконано будівельних робіт на суму 518,1 млн. гривень. На розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста від забудовників залучено 4,0 млн. гривень.

Прийнято в експлуатацію 152,7 тис.кв.м загальної площі житла.

Завершено будівництво 360-квартирного житлового будинку на вул.Гастелло,15 (в рамках виконання державної програми забезпечення молоді житлом) та продовжено будівництво 120-квартирного житлового будинку на вул.Озерній,6/2А (в рамках виконання державної програми “Доступне житло”).

Завершено будівництво пожежного депо на вул.Озерній.

У 2013 році поліпшено житлові умови 8 сім’ям, у тому числі 4 сім’ям, у складі яких є інваліди війни.

Розпочато роботи з оновлення Генерального плану міста та коригування плану зонування території міста, проведено аерофотозйомку території міста для створення ортофотопланів.

У 2013 році проведено 1 аукціон, на якому продано право оренди на 13 земельних ділянок площею 28,5 тис.кв.м на суму 188,9 тис. гривень. Продано у власність 8 земельних ділянок несільськогосподарського призначення, площею 8,2 тис.кв.м на суму майже 1,3 млн. гривень. В постійне користування юридичним особам передано 58 земельних ділянок, площею 41,7 тис.кв.м. Передано у власність громадянам 1378 земельних ділянок, площею 43,3 тис.кв.м, в користування 127 ділянок, площею 34,6 тис.кв.м.

До міського бюджету від юридичних та фізичних осіб надійшло 70,4 млн.грн. плати за землю.

Протягом 2013 року проведено 10 конкурсів з визначення орендарів нерухомого майна комунальної власності. За їх результатами передано в оренду 15 приміщень загальною площею 1,0 тис.кв.м. Загальна початкова місячна орендна плата становила 28,4 тис.грн., запропонована орендна плата склала 84,2 тис. гривень.

Всього укладено 285 договорів оренди нежитлових приміщень комунальної власності, в т.ч. 130 договорів продовжено. Приватизовано 17 приміщень комунальної власності, 11 з яких на аукціонах.

Від оренди нерухомого майна за 2013 рік отримано 10,8 млн.грн., від приватизації – 7,2 млн. гривень.

Частина коштів (близько 1,1 млн.грн.), отриманих від оренди, була спрямована на ремонт приміщень комунальної власності, зокрема на ремонт приміщень на вул.Проскурівській,4/3,33,44,60/1,63, вул.Прибузькій,30, вул.Кам’янецькій,2, вул.Інститутській,5,18, вул.Соборній,16 тощо.

На реалізацію заходів соціального захисту громадян у 2013 році витрачено майже 269,7 млн.грн. з державного та місцевих бюджетів, що на 22,8 млн.грн. або на 9,2% більше, ніж у 2012 році.

Призначено різні види державних соціальних допомог на загальну суму 258,5 млн.грн., у тому числі нараховано субсидій на оплату житлово-комунальних послуг 10819 сім’ям, на загальну суму 6,5 млн.грн., компенсації потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС – 5,5 млн. гривень.

Проведено безоплатний капітальний ремонт власних житлових будинків і квартир інвалідів Великої Вітчизняної війни та членів сімей померлих ветеранів (всього 15 осіб) на загальну суму 165,1 тис.грн. та замінено газове обладнання на суму 92,4 тис.грн. (26 особам).

З міського бюджету надано одноразову матеріальну допомогу 4658 особам, які перебувають в складних життєвих обставинах на загальну суму 1141,0 тис. гривень. Забезпечено виплати щомісячної грошової допомоги на кишенькові витрати 201 дітям-сиротам та дітям, які залишились без батьківського піклування (124,3 тис.грн.); надбавки до пенсії 43 членам Проскурівського підпілля, партизанам, визволителям м.Хмельницького та колишнім політв’язням і репресованим (56,3 тис.грн.); надання 50% пільги по сплаті за житлово-комунальні послуги 11 сім’ям, у складі яких двоє і більше інвалідів І групи (18,4 тис.грн.).

Видано 5295 направлень на виготовлення технічних засобів реабілітації для людей з обмеженими опорно-руховими функціями, 18 інвалідів забезпечено автомобілями.

Забезпечено роботу 5 соціальних закладів, на утримання яких витрачено 6,9 млн. гривень. У 2013 році Територіальним центром соціального обслуговування надано послуги 7636 особам; Центром реабілітації та тимчасового перебування інвалідів з розумовою відсталістю “Родинний затишок” надано послуги 86 особам; в Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Школа життя” пройшли реабілітацію 120 дітей-інвалідів; у Будинку тимчасового перебування громадян, які втратили зв’язок з сім’ями “Центр реабілітації бездомних (безпритульних) “Промінь надії” надано 16253 послуги для 428 осіб, взято на облік 315 осіб (81 особа з місць позбавлення волі); в Рекреаційному центрі сімейного типу по відновленню здоров’я дітей-інвалідів та інших груп населення з обмеженими можливостями “Берег надії” оздоровилось 283 особи.

На постійному контролі міської влади знаходилось питання дотримання трудового законодавства на підприємствах та установах міста. У 2013 році проведено 252 відповідні перевірки, за результатами яких виявлено 893 порушення, в тому числі на 21 підприємстві виявлено заборгованість із виплати заробітної плати на суму 2974,1 тис.грн. За результатами перевірок зменшено заборгованість на 13 підприємствах на суму 979,2 тис.грн., в тому числі повністю ліквідована заборгованість на 8 підприємствах на суму 578,9 тис. гривень.

Проведено 9 спільних засідань комісії з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків, погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та робочої групи зі сприяння легалізації “тіньової” зайнятості населення і “тіньової” заробітної плати, на які запрошувались керівники 250 підприємств-боржників із виплати заробітної плати та підприємств – “мінімізаторів”.

Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01.01.2014 року була наявна на 6 підприємствах і становила 1939,6 тис.грн., що на 774,5 тис.грн. (на 28,5%) менше, ніж на початок 2013 року.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників м.Хмельницького у січні-вересні 2013 року становила 2657,0 грн., що на 191,0 грн. (на 7,8%) більше, ніж у відповідному періоді 2012 року.

Створено 6562 робочих місця, що становить 139,8% до обсягу, запланованого Програмою зайнятості населення м.Хмельницького на 2012-2014 роки. В той же час, ліквідовано 3198 робочих місць. Кількість створених робочих місць перевищує кількість ліквідованих на 3364 р.м. або в 2 рази.

У 2013 році забезпечено стабільне функціонування закладів гуманітарної сфери, надання послуг населенню та їх фінансування відповідно до державних гарантій.

На фінансування освітянської галузі у 2013 році спрямовано 334,0 млн.грн., що на 18,9 млн.грн. або 6% більше, ніж у 2012 році.

У звітному році відкрито 5 додаткових груп в ДНЗ №11, ДНЗ №29, ДНЗ №43, ДНЗ №49 та придбано для них меблів на суму 542,4 тис. гривень.

Завершено перший етап капітального ремонту приміщення ДНЗ №36 на проспекті Миру,36 – відремонтовано корпус №3, їдальню та пральню (витрачено 3,5 млн.грн.)

Продовжено будівництво зовнішнього ліфта до приміщення спеціалізованої загальноосвітньої школи №8 на вул.Гайдара,34 (освоєно 452,4 тис.грн.).

Проведено капітальні ремонти в 8 загальноосвітніх школах та 7 дошкільних навчальних закладах на загальну суму 1,2 млн. гривень.

Проведені роботи з асфальтування територій навчальних закладів – ЗОШ №14,29, колегіум, ДНЗ №5,20,34,38,53 (витрачено 300,0 тис.грн.).

Виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво ДНЗ на 120 місць на провулку Шостаковича,28-А (208,5 тис.грн.).

Вжито заходів для покращення матеріально-технічної бази закладів освіти, зокрема придбано 13 комп’ютерних класів, 29 інтерактивних дошок, обладнання для 7 профільних кабінетів, 54 комп’ютери, 28 принтерів, меблі для дитячих садочків, обладнання для харчоблоків та пралень та інше на загальну суму 3,1 млн. гривень.

На базі гімназії №2 проводилась робота по впровадженню Національного проекту “Відкритий світ”, в рамках якого встановлено 5 інтерактивних мультимедійних дошок та 3 лабораторних програмно-апаратних комплекси. 60 учням 8-х класів надані персональні мобільні комп’ютери (електронний вчитель) та 12 вчителям встановлені індивідуальні комп’ютери.

40 кращим педагогічним працівникам та 24 кращим учням – переможцям Всеукраїнських предметних конкурсів і олімпіад щомісячно виплачувалась персональна премія міської ради (вчителям – в розмірі 50% мінімальної заробітної плати, учням – в розмірі 130 грн.) на загальну суму 276,7 тис. гривень.

Надано допомогу для здобуття вищої освіти 24 студентам пільгових категорій (140,0 тис.грн.).

У літній період організовано роботу пришкільних таборів з денним перебуванням при загальноосвітніх навчальних закладах, Палаці творчості дітей та юнацтва, дитячо-юнацькому оздоровчому комплексі “Чайка”, у яких відпочило 5549 дітей, в т.ч. 369 дітей пільгових категорій.

Видатки на галузь "Охорона здоров’я" у 2013 року склали 175,0 млн.грн., що на 16,6 млн.грн. або на 10,5% більше, ніж у 2012 році.

В рамках реформування галузі у 2013 році відкрито ще одну амбулаторію загальної практики-сімейної медицини на вул.Червонофлотській (мікрорайон Ракове). Всього в місті функціонує 6 амбулаторій у віддалених мікрорайонах Лезневе, Озерна, Книжківці, Гречани, Дубове.

Протягом звітного року проведено капітальні ремонти та реконструкцію закладів охорони здоров’я на загальну суму 1,7 млн.грн., а саме: травмпункту міської лікарні, покрівлі дитячої лікарні, ліфта поліклініки №1, приміщення поліклініки №2, утеплення будівлі амбулаторії сімейної медицини в мікрорайоні Озерна та фасаду перинатального центру на вул.Хотовицького,6.

Для покращення якості медичного обслуговування для закладів охорони здоров’я придбано медичне обладнання на загальну суму 2,1 млн. грн., зокрема:

- для міської лікарні – гастрофібродуоденоскоп “Olimpus”, резервне джерело живлення, генератор, пульсоксиметр, дефібрилятор, нові меблі та інше (683,4 тис.грн.)

- для міської дитячої лікарні – рентгенапарат, бронхоскоп, електропрасувальний каток, дезкамери, компресори, інфузійні двоканальні насоси, пульсоксиметри, біохімічний аналізатор, аналізатор електролітів, апарат для визначення глюкози крові (міський бюджет – 456,0 тис.грн., обласний бюджет – 378,4 тис.грн.);

- для міського перинатального центру – 2 компресори до апаратів відділення інтенсивної терапії новонароджених, електрокардіограф, монітори (236,9 тис.грн.)

- для поліклінік – коагулометри, пристрої для обробки медичних рентгенівських плівок, аналізатори глюкози, мікроскопи, комп’ютерну техніку та інше (всього на суму більше 860 тис.грн.); для поліклініки №4 – рентгенодіагностичний комплекс – флюорографія (819,0 тис.грн.).

В рамках проведення благодійної акції малозабезпеченим громадянам міста надано 600 глюкометрів (500 – за кошти благодійної організації “Шлях до майбутнього”, 100 – за кошти міського бюджету). 30 інвалідів з вадами слуху забезпечено слуховими апаратами (21,8 тис.грн.). 451 особі проведено пільгове протезування зубів.

З міського бюджету виділено 100,0 тис.грн. на лікування жителів міста в закладах не міської комунальної форми власності.

Створено умови для всебічного розвитку сім’ї, реалізації молодіжної політики, забезпечення прав дитини.

Станом на 1 січня 2014 року в місті проживає 982 багатодітні сім’ї, в яких виховується 3112 дітей, функціонують два дитячі будинки сімейного типу і дві прийомні сім'ї, в яких виховуються 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом звітного року усиновлено 55 дітей, у тому числі 24 – іноземними громадянами, влаштовано під опіку 20 дітей.

Присвоєно почесне звання України “Мати-героїня” 17 багатодітним матерям. Всього в місті проживає 123 багатодітних матері, які нагороджені цим почесним званням.

Надано допомогу двом дитячим будинкам сімейного типу та двом прийомним сім’ям на суму 709,2 тис. гривень.

У 2013 році з міського бюджету виділено 4,2 млн.грн. (що на 1,0 млн.грн. або на 31,2% більше, ніж у 2012 році) на різнопланові заходи для молоді та дітей, утримання профільних закладів Центру по роботі з дітьми та підлітками, Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, СКЦ “Плоскирів”, 25 клубів за місцем проживання (в т.ч. 8 бюджетних), надання підтримки 9 молодіжним громадським організаціям.

Фактичні видатки міського бюджету на розвиток культури у 2013 році склали 32,5 млн.грн., що на 1,8 млн.грн. або 5,9% більше, ніж у 2012 році.

Протягом року проведено 177 культурно-мистецьких заходів.

Проведено ремонти та реконструкцію закладів культури на загальну суму 707,4 тис.грн., у тому числі: приміщень школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва на вул.Проскурівській,65,67,69 (363,0 тис. грн.), гурткових приміщень міського будинку культури (91,6 тис.грн.), замінено вікна на енергозберігаючі в дитячій школі мистецтв “Райдуга” (241,7), виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт системи теплопостачання та водовідведення у моно театрі “Кут” (11,1 тис.грн.).

Придбано звукопідсилюючу апаратуру для міського будинку культури, стелажі для книг в Централізовану бібліотечну систему на загальну суму 135,6 тис. гривень.

Для поповнення книжкових фондів бібліотек придбано 2854 примірника нових книг та передплачено 239 примірників періодичних видань.

В рамках програми “Бібліоміст” в бібліотеці-філії №7 розпочато впровадження проекту, який надасть можливість відвідувачам безкоштовно користуватися навчальним курсом “English 1,2,3”.

З метою підтримки обдарованої молоді 14 учням мистецьких шкіл та 20 їх викладачам виплачено стипендії міської ради (всього на суму 196,5 тис.грн.), надано організаційну та фінансову підтримку 1486 дітям для участі у конкурсах та фестивалях всіх рівнів (60,8 тис.грн.). Місцевим письменникам надано фінансову допомогу у виданні їх книг (15,1 тис.грн.). Дітям пільгових категорій (всього 1121 дитина) надано пільги в оплаті за навчання у початкових мистецьких школах (330,2 тис.грн.).

Музеями міста організовано 29 виставок, які відвідали 17,5 тис. осіб.

Основними пріоритетами в сфері розвитку фізичної культури та спорту було підвищення рівня охоплення громадян фізкультурно-оздоровчою та спортивно-масовою роботою, зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів і дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

За 2013 рік фінансування галузі склало 8,5 млн.грн., що на 600,0 тис.грн. або на 4,9% більше, ніж у 2012 році.

За рахунок цих коштів утримувались 3 ДЮСШ, в яких займається 1,6 тис. дітей, проведено 166 міських спортивно-масових заходів, забезпечено проведення навчально-тренувальних зборів для підготовки до обласних та Всеукраїнських змагань для міських спортсменів та команд.

У 2013 році завершено реконструкцію спортивного майданчика із штучним покриттям в парку ім.І.Франка (327,6 тис.грн.).

Проведено заміну підлоги спортивних залів ДЮСШ №1 на вул.Щорса,17 та підлоги в залі фехтування ДЮСШ №2 на пров.Пекарський,2 (614,5 тис.грн.).

Продовжено роботи з реконструкції та облаштування бігових доріжок та секторів для стрибків та метань на спортивному комплексі “Поділля” ДЮСШ №1 (з державного бюджету виділено 2,3 млн.грн., з міського 172,9 тис.грн.).

Проведено капітальний ремонт систем опалення та трибун стадіону “Локомотив” на вул.Курчатова,90. (17,0 тис.грн.).

Надано фінансову допомогу командам з ігрових видів спорту для участі в Чемпіонатах України (533,3 тис.грн.). Здійснено виплату персональних стипендій міської ради 10 кращим спортсменам (57,7 тис.грн.).

 

2. МЕТА ТА ПРІОРИТЕТИ ЕКОНОМІЧНОГО

ТА СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МІСТА НА 2014 РІК

Метою економічної та соціальної політики на 2014 рік є зростання добробуту населення міста за рахунок стабілізації економіки, посилення конкурентоспроможності підприємств, реалізації стратегії всебічного збалансованого розвитку, підвищення ефективності інвестиційної складової та розвиток підприємництва, збереження і відтворення трудових ресурсів.

 

Пріоритетні напрямки розвитку міста у 2014 році:

І. Збереження досягнутих результатів та подальший економічний розвиток міста шляхом:

  • сприяння залученню вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку міста;
  • сприяння модернізації виробничих процесів та впровадженню інноваційних технологій на підприємствах різних форм власності;
  • створення сприятливих умов для розвитку підприємництва, подальше вдосконалення системи надання адміністративних послуг.

 

ІІ. Підвищення стандартів життя населення міста шляхом:

  • забезпечення надання якісних комунальних послуг;
  • розвитку муніципальної інженерно-транспортної інфраструктури;
  • підтримки самозайнятості населення, через мале підприємництво;
  • посилення контролю за дотриманням законодавства про оплату праці, забезпечення скорочення заборгованості із виплати заробітної плати;
  • здійснення заходів щодо соціального захисту вразливих верств населення;
  • створення сприятливих умов життєдіяльності та інтеграції у суспільство осіб з обмеженими фізичними можливостями.

 

ІІІ. Покращення здоров’я населення, відродження культурних і просвітницьких традицій шляхом:

  • формування сучасної і якісної системи освіти, підвищення кваліфікації освітянських кадрів;
  • підвищення рівня охоплення дошкільною освітою дітей у віці 2-5 років;
  • модернізації матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я;
  • забезпечення відповідних умов для ефективного функціонування закладів культури та спорту.

 

ІV. Забезпечення стабільної екологічної ситуації шляхом:

  • вдосконалення механізмів управління та контролю у сфері охорони природного навколишнього середовища;
  • розв`язання проблем поводження з відходами, насамперед, з твердими побутовими відходами.

 

3. Фінансові та матеріальні ресурси

3.1. Проведення ефективної бюджетної та податкової політики

Бюджетна політика у 2014 році спрямовуватиметься на забезпечення наповнюваності міського бюджету, дотримання фінансової дисципліни, підвищення результативності бюджетних видатків та забезпечення концентрації фінансових ресурсів на пріоритетних напрямках міського розвитку.

 

Основні проблеми:

  • дефіцит фінансових ресурсів міського бюджету на виконання делегованих державою повноважень;
  • незадовільне обслуговування територіальними органами казначейства міського бюджету;
  • наявність фактів приховування доходів суб'єктами підприємницької діяльності і фактичних виплат найманим працівникам, що суттєво впливає на наповнення міського бюджету;
  • уповільнення темпів зростання середньомісячної заробітної плати (2011р. – 115,3%; 2012р. – 113,1%; 9 місяців 2013 року – 107,8%) та темпів скорочення боргу по заробітній платі;
  • зростання податкового боргу по платежах до бюджетів усіх рівнів.

 

Головні цілі та завдання на 2014 рік:

  • забезпечення збалансованого (бездефіцитного) бюджету на всіх стадіях бюджетного процесу;
  • забезпечення виконання планових показників по доходах, доведених Міністерством фінансів України для міста;
  • ефективне управління майном, що належить територіальній громаді міста, з метою збільшення надходжень до міського бюджету;
  • забезпечення оптимізації витрат міського бюджету, в т.ч. шляхом застосування програмно-цільового методу та впровадження жорсткої фінансової дисципліни в усіх ланках місцевих фінансів;
  • забезпечення в повному обсязі потреби в асигнуваннях на оплату праці працівників бюджетних установ, проведення розрахунків за енергоносії, не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості із зазначених видатків;
  • активізація роботи податкових органів із залучення коштів до бюджету міста, у тому числі за рахунок виявлення фактів навмисного ухилення податкових агентів від вчасного та повного перерахування до бюджету утриманих з працівників сум податку з доходів фізичних осіб, виведення з тіні доходів фізичних та юридичних осіб.

 

Очікувані результати:

  • зростання надходжень до загального фонду міського бюджету на 5% до факту минулого року;
  • забезпечення надходження до бюджету розвитку коштів у сумі 90,0 млн.грн.;
  • скорочення заборгованості до зведеного бюджету.

 

3.2. Залучення інвестицій в економіку міста

Подальший розвиток інвестиційної привабливості м.Хмельницького, цільовий пошук та встановлення контактів з потенційними інвесторами, представниками зовнішніх джерел фінансування задля збільшення вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку міста – основні напрямки політики міської влади у сфері інвестиційної діяльності.

 

Основні проблеми:

  • недостатній рівень використання механізмів залучення додаткових фінансових ресурсів для реалізації інвестиційних проектів, у тому числі коштів міжнародних фінансових організацій;
  • високі інвестиційні ризики, спричинені високою часткою тіньової економіки, корупцією, недосконалим законодавством та нестабільною політичною ситуацією в країні;
  • відсутність економічної складової у відносинах з містами-побратимами.

 

Цілі та основні завдання на 2014 рік:

  • сприяння покращенню конкурентоспроможності міста за рахунок ефективної інвестиційної діяльності;
  • розповсюдження промоційних матеріалів про інвестиційні можливості міста Хмельницького з метою популяризації його позитивного іміджу;
  • забезпечення інвестиційного супроводу компаній у процесі здійснення ними інвестиційної діяльності;
  • сприяння залученню позабюджетних і грандових коштів на впровадження інвестиційних проектів.

 

Очікувані результати:

  • збільшення обсягу прямих іноземних інвестицій на 3%;
  • розвиток економічних зв'язків з містами-побратимами та містами-партнерами.

 

3.3. Ефективне управління об’єктами комунальної власності та у сфері земельних відносин

Стабільному розвитку економіки міста сприятиме підвищення ефективності управління об’єктами комунальної власності, забезпечення раціонального використання земельних ресурсів та збільшення обсягів надходжень до бюджету міста від їх використання.

 

Основні проблеми:

  • неналежне виконання окремими орендарями умов договорів оренди, а саме: несвоєчасна та не в повному обсязі сплата за оренду комунального майна (борг станом на 01.01.2014 року становив 938,8 тис.грн.);
  • недостатня комерційна привабливість деяких об’єктів комунальної власності, які надаються в оренду та пропонуються до продажу на аукціонах (станом на 01.01.2014 року залишаються вільними 69 приміщень загальною площею 5,4 тис.кв.м);
  • високий ступінь зношеності основних фондів комунальних підприємств;
  • нестача фінансових ресурсів для оновлення матеріально-технічної бази комунальних підприємств;
  • тарифи на послуги тепло- та водопостачання для населення, які встановлені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринку комунальних послуг, не відшкодовують витрати підприємств по виробництву цих послуг;
  • недостатня кількість вільних земельних ділянок для надання громадянам під індивідуальну забудову.

 

Цілі та основні завдання на 2014 рік:

  • забезпечення відкритості та прозорості процедури надання в оренду та приватизації комунального майна;
  • посилення контролю за вчасним та у повному обсязі надходженням коштів від оренди комунального майна територіальної громади міста;
  • раціональне використання земель в межах міста, забезпечення прозорих і конкурентних процедур відчуження;
  • забезпечення прибуткової діяльності комунальних підприємств.

 

Очікувані результати:

  • зменшення заборгованості з орендної плати на 10%;
  • підвищення ефективності використання комунального майна;
  • забезпечення надходжень до бюджету міста від:
    • продажу приміщень комунальної власності в сумі 5,4 млн.грн.;
    • оренди майна комунальної власності – 6,2 млн.грн.;
    • від аукціонів з продажу права оренди земельних ділянок – 1,0 млн. гривень.
  • покращання фінансових показників господарської діяльності підприємств, організацій та установ, що належать до комунальної власності територіальної громади міста.

 

4. Сприяння розвитку реального сектору економіки

4.1. Розвиток та модернізація промислової галузі

Пріоритетними напрямками діяльності міської влади у промисловій галузі буде сприяння створенню умов для ефективного використання наявного промислового потенціалу та подальшого його розвитку, запровадження новітніх технологій виробництва та збільшення обсягів випуску конкурентоспроможної продукції, просування промислової продукції місцевого виробництва на внутрішньому та зовнішньому ринках, підвищення інвестиційної привабливості промислового комплексу міста.

 

Основні проблеми:

  • недостатній рівень використання виробничих потужностей та висока ступінь зношеності основних виробничих фондів;
  • нестача обігових коштів на інноваційний розвиток виробництва через зменшення обсягу платоспроможного попиту на внутрішньому та зовнішньому ринках;
  • недостатній рівень залучення інвестицій (внутрішніх та іноземних), високі відсоткові ставки по банківських кредитах;
  • відсутність дієвого захисту вітчизняного виробника та механізмів стимулювання випуску імпортозамінних товарів.

 

Цілі та основні завдання на 2014 рік:

  • сприяння модернізації виробництва на підприємствах міста за рахунок реалізації інвестиційних проектів;
  • сприяння створенню нових виробництв на незадіяних виробничих площах промислового комплексу міста;
  • сприяння розвитку та легалізації підприємств легкої промисловості, для яких основними ринками збуту є місцеві ринки;
  • збереження експортного потенціалу промислової галузі міста.

 

Очікувані результати:

  • підвищення конкурентоспроможності продукції промислових підприємств міста та збільшення її експорту;
  • ефективне використання виробничих потужностей та обладнання;
  • створення позитивного іміджу місцевих виробників, підвищення попиту на їх продукцію;
  • збільшення обсягів реалізації промислової продукції на 5%.

 

4.2. Розвиток підприємницької діяльності та регуляторна політика

Малий та середній бізнес є важливим чинником зміцнення економіки міста та відіграє значну роль при вирішенні завдань соціально-економічного розвитку. Створення сприятливого підприємницького середовища, забезпечення прозорого і чіткого механізму взаємодії органів влади та суб’єктів підприємницької діяльності, сприятиме подальшому його розвитку.

 

Основні проблеми:

  • низька конкурентоспроможність на зовнішніх ринках продукції, що виробляється суб’єктами малого підприємництва;
  • недостатність надання кредитно-фінансової допомоги суб`єктам господарювання;
  • низька активність громадських об’єднань підприємців у процесі підготовки та аналізу впливу регуляторних актів.

 

Головні цілі та завдання на 2014 рік:

  • розширення взаємодії бізнесу та влади міста шляхом впровадження механізмів державно-приватного партнерства;
  • подальше удосконалення процедур започаткування бізнесу та отримання дозвільних документів;
  • сприяння формуванню інфраструктури підтримки підприємництва;
  • реалізація принципів прозорості дій міської влади та врахування громадської думки при прийнятті рішень з питань регулювання підприємницької діяльності.

 

Очікувані результати:

  • зростання активності місцевої громади у розбудові міста, спільний пошук оптимальних шляхів вирішення нагальних проблем;
  • збільшення кількості господарюючих суб'єктів малого підприємництва на 10%;
  • збільшення надходжень до міського бюджету від діяльності малого підприємництва на 10%.

 

4.3. Розвиток споживчого ринку та сфери послуг

Забезпечення стабільних умов розвитку внутрішнього ринку споживчих товарів і послуг, формування ефективної торговельно-побутової інфраструктури, здатної забезпечувати європейський рівень обслуговування населення міста – одне з головних завдань у взаємодії міської влади та суб’єктів господарської діяльності в галузі торгівлі та послуг.

 

Основні проблеми:

  • наявність стихійної несанкціонованої торгівлі та відсутність ефективних адміністративних важелів для її усунення;
  • недосконалість системи контролю за якістю і безпекою продукції та усіх видів робіт (послуг), яка б гарантувала споживачам придбання споживчих товарів належної якості;
  • недосконалість законодавства, яке регулює діяльність суб’єктів господарювання у сфері торгівлі та послуг.

 

Головні цілі та завдання на 2014 рік:

  • запобігання виникненню стихійної торгівлі та реалізації неякісних і потенційно-небезпечних харчових продуктів;
  • сприяння перетворенню ринків з продажу продовольчих і непродовольчих товарів у сучасні торговельно-сервісні комплекси;
  • забезпечення формування торговельної інфраструктури та мережі закладів сфери послуг з урахуванням потреб мікрорайонів міста;
  • організація та проведення сільськогосподарських ярмарків;
  • забезпечення належного рівня захисту прав споживачів, проведення просвітницької роботи.

 

Очікувані результати:

  • збільшення обсягів роздрібного товарообороту в діючих цінах на 5%;
  • забезпечення комфортного та якісного обслуговування населення;
  • забезпечення мешканців міста сільськогосподарською продукцією за цінами виробників;
  • збільшення обсягу реалізованих послуг населенню на 3,9%.

 

5. Розвиток міського господарства

 

5.1. Житлово-комунальне господарство та благоустрій міста

Реформування житлово-комунального господарства, забезпечення фінансово-економічної стабільності його функціонування, покращення якості житлово-комунальних послуг, поліпшення благоустрою та санітарного стану міста є одним з найбільш актуальних питань, оскільки стосується інтересів як населення, так і господарського комплексу міста в цілому.

 

Основні проблеми:

  • недостатність фінансових ресурсів, необхідних для капітального ремонту житлового фонду та об’єктів благоустрою;
  • високий рівень зносу мереж інженерно-технічної інфраструктури міста;
  • наявність заборгованості з відшкодування різниці між фактичними витратами на виробництво послуг тепло-, водопостачання та затвердженими тарифами для населення з державного бюджету (станом на 01.01.2014 року заборгованість перед підприємствами теплопостачання становила 72,2 млн.грн., водопостачання – 7,7 млн.грн.);
  • наявність заборгованості населення та інших споживачів за надані житлово-комунальні послуги (станом на 01.01.2014 року заборгованість становила 38,1 млн.грн.).

 

Головні цілі та завдання на 2014 рік:

  • забезпечення належного утримання та ефективної експлуатації об’єктів житлово-комунального господарства та благоустрою;
  • підвищення якості надання житлово-комунальних послуг;
  • впровадження новітніх технологій і обладнання, спрямованих на технічне переоснащення підприємств житлово-комунального господарства та скорочення питомих витрат енергетичних і матеріальних ресурсів;
  • забезпечення беззбиткового функціонування підприємств житлово-комунального господарства шляхом організації ефективного управління у сфері виробництва і надання житлово-комунальних послуг;
  • створення об`єднань співвласників багатоквартирних будинків та залучення населення до утримання житлового фонду.

 

Очікувані результати:

  • поліпшення стану житлового фонду та об’єктів благоустрою;
  • безперебійна та ефективна робота підприємств житлово-комунального господарства та підвищення якості житлово-комунальних послуг;
  • збільшення кількості об’єднань співвласників багатоквартирних будинків до 219 одиниць.

 

5.2 Реалізація політики у галузі енергозбереження

Визначальною складовою розвитку економіки міста є впровадження енергозаощадливих технологій та обладнання, скорочення невиправданих витрат енергоресурсів у бюджетній та комунальній сфері.

 

Основні проблеми:

  • недостатність коштів на впровадження енергозаощадливих заходів та проектів, відсутність дієвих механізмів економічного стимулювання енергозбереження;
  • не прогнозоване зростання вартості енергоносіїв (електроенергії, газу).

 

Головні цілі та завдання на 2014 рік:

  • реалізація енергоефективних проектів, передбачених Муніципальним енергетичним планом міста на 2014 рік;
  • залучення грантових та кредитних коштів на реалізацію проектів з енергозбереження;
  • підвищення енергоефективності житлово-комунального господарства шляхом заміни енергозатратного обладнання на нове енергоефективне, оновлення мереж водо- та теплопостачання;
  • здійснення контролю за використанням енергоносіїв в закладах бюджетної та комунальної сфери.

 

Очікувані результати:

  • скорочення споживання енергоносіїв у бюджетній сфері та на підприємствах комунального господарства міста на 3,4%;
  • підвищення якості та надійності енергозабезпечення споживачів міста;
  • зменшення втрат енергоресурсів в мережах тепло- та водопостачання.

 

5.3 Розвиток дорожньо-транспортної системи

Ефективне функціонування дорожньо-транспортної системи є необхідною умовою для економічного зростання та підвищення якості надання послуг населенню.

 

Основні проблеми:

  • значний рівень зносу рухомого складу електротранспорту та контактної мережі;
  • несвоєчасне та не в повному обсязі відшкодування з державного бюджету витрат на перевезення пільгових категорій громадян МКП “Електротранс” (станом на 01.01.2014 року заборгованість становила 713,9 тис.грн.);
  • недостатність коштів на капітальний ремонт та будівництво доріг.

 

Головні цілі та завдання на 2014 рік:

  • забезпечення надання якісних транспортних послуг мешканцям міста;
  • оновлення рухомого складу міського електротранспорту шляхом залучення коштів під державні гарантії для здійснення капітальних видатків;
  • введення в дію диспетчерської служби з використанням системи GPS навігації;
  • покращення технічного стану доріг, забезпечення безпечних умов дорожнього руху.

 

Очікувані результати:

  • покращення рівня транспортного обслуговування та задоволення транспортних потреб населення міста;
  • поліпшення експлуатаційного стану існуючих автомобільних доріг.
  •  

5.4. Містобудування та забезпечення населення житлом

Створення умов для зростання обсягів будівельних робіт, введення в експлуатацію об’єктів незавершеного будівництва з високим ступенем будівельної готовності, збільшення обсягів будівництва житла, що відповідає сучасним архітектурно-планувальним та технічним рішенням – основні напрямки роботи міської влади в сфері містобудування та забезпечення населення доступним житлом.

 

Основні проблеми:

  • відсутність інформаційної бази (містобудівного кадастру) про стан забудови міста, інженерного забезпечення, характеристик будинків і споруд;
  • недостатнє забезпечення житлової забудови міста об’єктами соціальної інфраструктури;
  • зменшення купівельної спроможності громадян, скорочення бюджетного фінансування та іпотечного кредитування житлового будівництва;
  • недостатність коштів на придбання та будівництво житла для пільгових категорій громадян.

 

Головні цілі та завдання на 2014 рік:

  • розроблення проекту детального планування центральної частини міста та плану червоних ліній магістральних та житлових вулиць;
  • формування інформаційних ресурсів містобудівного кадастру;
  • будівництво об’єктів соціальної, інженерної і транспортної інфраструктури міста;
  • проведення капітального ремонту, реконструкції та реставрації об’єктів комунальної власності;
  • сприяння реалізації Державних житлових програм.

 

Очікувані результати:

  • підвищення ефективності використання територій міста;
  • розвиток інфраструктури міста;
  • введення в експлуатацію 180 тис.кв.м загальної площі житла за рахунок усіх джерел фінансування, в т.ч. 4,5 тис.кв.м житла на виконання державної програми “Доступне житло”;
  • забезпечення земельними ділянками під індивідуальне будівництво громадян міста, які перебувають на черзі.

 

6. Підвищення соціальних стандартів життя

6.1. Ринок праці та грошові доходи населення

Збереження існуючих робочих місць та створення нових, підвищення трудової активності громадян та забезпечення соціального захисту безробітних на ринку праці, удосконалення профорієнтаційної роботи, збільшення грошових доходів населення є одним з найважливіших напрямів соціальної політики, який впливає на розв’язання соціально-економічних проблем міста.

 

Основні проблеми:

  • невідповідність професійно-кваліфікаційного рівня незайнятих громадян сучасним вимогам ринку праці;
  • наявність нелегальної зайнятості населення та виплати заробітної плати в “конвертах”;
  • застосування цивільно-правових договорів, які дозволяють уникнути сплати внесків до соціальних фондів та оподаткування заробітків;
  • низький рівень працевлаштування громадян, які не спроможні на рівних конкурувати на ринку праці і потребують додаткових гарантій соціального захисту;
  • наявність заборгованості із виплати заробітної плати та низький її рівень.

 

Головні цілі та завдання на 2014 рік:

  • створення умов для розвитку конкурентоспроможної робочої сили та підвищення її професійно-кваліфікаційних характеристик;
  • сприяння працевлаштуванню неконкурентоспроможних категорій населення та осіб з обмеженими можливостями;
  • проведення роботи щодо підвищення рівня зайнятості, легалізація трудових відносин, збереження та створення робочих місць;
  • проведення профорієнтаційної роботи серед молоді щодо популяризації робітничих професій;
  • забезпечення своєчасної виплати заробітної плати та скорочення заборгованості із її виплати на підприємствах міста.

 

Очікувані результати:

  • регулювання та “детінізація” ринку праці, посилення соціального захисту від безробіття;
  • створення 7000 нових робочих місць;
  • зростання середньомісячної заробітної плати на 8,3%;
  • скорочення заборгованості із виплати заробітної плати на 10%.

 

6.2. Соціальний захист населення та пенсійне забезпечення

 

Створення надійної, дієвої і доступної системи соціального забезпечення населення є одним з пріоритетних напрямків діяльності міської влади.

 

Основні проблеми:

  • недостатня оснащеність місць загального користування зручностями для осіб з обмеженими фізичними можливостями;
  • несплата в повному обсязі пенсійних внесків фізичними особами-підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування;
  • нарощування заборгованості з відшкодування пільгових пенсій.

 

Головні цілі та завдання на 2014 рік:

  • забезпечення повної та своєчасної виплати всіх видів соціальної допомоги;
  • створення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового, господарського та іншого призначення;
  • покращення якості та ефективності надання соціальних послуг, запровадження нових їх видів, залучення до сфери надання соціальних послуг недержавних суб’єктів;
  • забезпечення своєчасного призначення та виплати пенсій;
  • виконання заходів, направлених на зменшення заборгованості із сплати єдиного внеску та покращення платіжної дисципліни суб’єктів господарської діяльності.

 

Очікувані результати:

  • підвищення рівня охоплення соціальною підтримкою вразливих верст населення при раціональному використанні бюджетних коштів;
  • розширення спектру соціальних послуг, забезпечення стабільного функціонування соціальних закладів з надання соціальних послуг;
  • зменшення заборгованості до Пенсійного фонду на 8 млн. гривень.

 

6.3. Підтримка сім’ї та молоді, захист прав дітей

Створення сприятливих умов для життєвого самовизначення і самореалізації дітей, сім’ї та молоді, становлення духовно і фізично здорової, матеріально і соціально благополучної сім’ї, виховання в ній дітей, розв’язання нагальних проблем та забезпечення соціальної підтримки сімей, дітей і молоді – основні завдання міської влади у сфері молодіжної політики, підтримки сім’ї та захисту прав дітей.

 

Основні проблеми:

  • недостатній рівень культури сімейних стосунків, формування та розвитку сімейних цінностей;
  • недостатній рівень зайнятості молоді та профілактики негативних проявів у дитячому та молодіжному середовищі, пропаганди здорового способу життя;
  • низький рівень забезпеченості житлом молодих сімей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування й осіб з їх числа;

 

Головні цілі та завдання на 2014 рік:

  • створення правових, соціальних і економічних умов для належного функціонування та розвитку сім’ї, забезпечення виконання сім’єю основних її функцій;
  • створення сприятливих умов для інтелектуального самовдосконалення молоді, творчого розвитку особистості, забезпечення зайнятості молоді, розвитку молодіжних та дитячих громадських організацій;
  • підвищення рівня відповідальності за утримання, виховання та розвиток дітей, їх життя та здоров’я;
  • розвиток та підтримка сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (усиновлення, опіка, та піклування, прийомні сім’ї);
  • забезпечення соціального супроводу дітей та сімей, що знаходяться у складних життєвих обставинах.

 

Очікувані результати:

  • раннє виявлення та своєчасне надання соціальних послуг сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах;
  • підвищення рівня культури сімейних стосунків і відповідальності батьків за виконання своїх обов'язків;
  • активізація участі молоді у суспільних перетвореннях на засадах соціального партнерства, підвищення інтелектуального розвитку та рівня духовної культури;
  • збільшення кількості дітей, влаштованих на сімейні форми виховання на 20%;
  • зменшення кількості дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які виховуються в інтернатних закладах на 18%.

 

7. Забезпечення розвитку гуманітарної сфери

7.1. Охорона здоров’я

Політика міської влади в галузі охорони здоров’я спрямовуватиметься на забезпечення надання якісної та доступної медичної допомоги, розвиток первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини, зміцнення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів міста.

Основні проблеми:

  • недостатній рівень фінансування державою делегованих повноважень органів місцевого самоврядування в сфері охорони здоров’я та державних цільових програм;
  • потреба в дооснащенні медичним обладнанням закладів охорони здоров’я відповідно до сучасних стандартів діагностики і лікування;
  • зростання захворюваності населення на соціально небезпечні та соціально значущі хвороби.

 

Головні цілі та завдання на 2014 рік:

  • продовження оптимізації лікувально-профілактичних закладів шляхом розширення мережі амбулаторій загальної практики сімейної медицини;
  • пропаганда здорового способу життя та раннє виявлення захворювань для поліпшення стану здоров’я мешканців міста;
  • забезпечення зниження рівня соціально значущих та соціально небезпечних хвороб;
  • зміцнення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів міста, оснащення закладів та підрозділів первинної медико-санітарної допомоги медичним обладнанням, транспортними засобами та автоматизованими робочими місцями для лікарів загальної практики сімейної медицини.

 

Очікувані результати:

  • відкриття 4 амбулаторій загальної практики сімейної медицини в різних мікрорайонах міста;
  • задоволення потреб населення в якісній і доступній медичній допомозі, покращення показників стану здоров’я населення, а саме:
    • зниження смертності від гострих серцево-судинних захворювань на 2,5%;
    • зниження показників малюкової смертності до 9,2 проміле та відсутність випадків материнської смертності;
  • підвищення результативності проведення санітарно-просвітницької роботи серед мешканців міста;
  • покращення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів.

 

7.2. Освіта

Міська влада продовжуватиме створювати належні умови для забезпечення рівного доступу дітей до якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти шляхом удосконалення системи управління закладами освіти, покращення рівня її ефективності, забезпечення соціального та психологічного супроводу навчально-виховного процесу, впровадження інноваційних освітніх технологій, моделей і систем навчання.

 

Основні проблеми:

  • обмеженість фінансових ресурсів міського бюджету, необхідних для розширення мережі дитячих дошкільних закладів;
  • потреба в оновленні навчально-методичної та матеріально-технічної бази загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів;
  • недостатній рівень інформатизації системи освіти та інформаційно-комунікаційного забезпечення навчальних закладів.

 

Головні цілі та завдання на 2014 рік:

  • відновлення роботи закритих у попередні роки дошкільних навчальних закладів, розширення мережі груп в дитячих садочках;
  • підвищення рівня якості дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти відповідно до вимог інноваційного розвитку галузі;
  • сприяння якісному проведенню зовнішнього незалежного оцінювання випускників шкіл, надання їм рівних можливостей для продовження навчання у вищих навчальних закладах;
  • забезпечення функціонування ефективної системи інклюзивної освіти;
  • використання ресурсів позашкільної освіти для розширення можливостей вибору індивідуальних освітніх траєкторій та розвитку творчого потенціалу особистості;
  • продовження роботи з оновлення матеріально-технічної, навчально-методичної бази закладів освіти відповідно до сучасних вимог.

 

Очікувані результати:

  • задоволення потреб мешканців міста в наданні якісних освітніх послуг;
  • зростання досягнень учасників освітнього процесу, їх інтелектуального розвитку, можливості долучитися до європейських та світових освітніх програм;
  • стовідсоткове охоплення дошкільною освітою дітей старшого дошкільного віку та збільшення до 85% охоплення дітей молодшого дошкільного віку;
  • покращення навчально-методичної, матеріально-технічної, інформаційно-комунікаційної бази закладів освіти.

 

7.3. Культура

Політика міської влади у сфері культури забезпечуватиме формування і розвиток сучасної інфраструктури галузі, збереження та примноження культурного надбання громади міста, популяризацію національної культурної спадщини, підтримку талановитої молоді та обдарованих дітей.

 

Основні проблеми:

  • потреба в покращанні технічного стану окремих закладів культури та оновленні їх матеріально-технічної бази (музичні інструменти, мультимедійні дошки тощо);
  • переважна частина книжкових фондів у бібліотеках фізично зношена та застаріла.

 

Головні цілі та завдання на 2014 рік:

  • популяризація української національної культури шляхом проведення культурно-мистецьких заходів, сприяння розвитку аматорської творчості;
  • підтримка діяльності професійних колективів міста, створення умов для естетичного виховання підростаючого покоління;
  • створення умов для залучення більшої кількості дітей до отримання позашкільної мистецької освіти, надання підтримки юним талантам, розвитку молодіжних творчих колективів;
  • розвиток мережі закладів культури, мистецької освіти, шкіл естетичного виховання та зміцнення їх матеріально-технічної бази;
  • поповнення бібліотечних фондів, комп’ютеризація бібліотечних процесів.

 

Очікувані результати:

  • підвищення загального рівня культури і духовності населення міста, розвиток творчого потенціалу та змістовне дозвілля хмельничан;
  • досягнення високих результатів на конкурсах та фестивалях всіх рівнів;
  • розширення інформаційного потенціалу міських публічних бібліотек, покращення інформаційного забезпечення потреб користувачів.

 

7.4. Фізична культура і спорт

Основні пріоритети у сфері фізичної культури та спорту в місті пов'язані з розвитком спортивної інфраструктури, вдосконаленням форм залучення до занять фізичною культурою і спортом за місцем навчання, роботи та проживання населення, розвиток системи дитячого, юнацького та професійного спорту.

 

Основні проблеми:

  • недостатній рівень фінансування державою делегованих повноважень органів місцевого самоврядування в сфері фізичної культури і спорту;
  • потреба в оновленні матеріально-технічної бази дитячо-юнацьких спортивних шкіл та у розширенні мережі сучасних спортивних споруд для занять фізичною культурою та спортом;
  • недостатнє забезпечення дитячо-юнацьких спортивних шкіл, підліткових клубів спортивного напрямку кваліфікованими тренерськими кадрами.

 

Головні цілі та завдання на 2014 рік:

  • проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в усіх навчальних закладах, за місцем проживання та місцях масового відпочинку громадян, а також фізкультурно-оздоровчої та реабілітаційної роботи серед інвалідів;
  • залучення більшої кількості мешканців міста, особливо дітей, підлітків та молоді до систематичних занять фізичною культурою та спортом;
  • зміцнення матеріально-технічної бази спортивних закладів, підвищення рівня забезпечення населення фізкультурно-спортивними залами і спортивними майданчиками.

 

Очікувані результати:

  • зміцнення здоров’я, підвищення фізичних та функціональних можливостей мешканців міста;
  • підвищення результативності виступів міських спортсменів та команд на змаганнях різних рівнів;
  • покращення умов для занять фізичною культурою і спортом, збільшення кількості людей, які регулярно займаються спортом.

 

8. Природокористування та безпека життєдіяльності

8.1. Покращення стану довкілля

Невід’ємною умовою сталого розвитку міста є пріоритетна увага до охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання природних ресурсів, зменшення техногенного навантаження на навколишнє природне середовище.

 

Основні проблеми:

  • відсутність сміттєпереробного заводу, незадовільний екологічний стан міського полігону твердих побутових відходів;
  • зношеність існуючих очисних споруд та каналізаційних мереж;
  • необхідність реконструкції зелених насаджень у зелених зонах загального користування та збільшення їх кількості відповідно до Генерального плану міста;
  • недостатній рівень екологічної свідомості та поінформованості городян.

 

Головні цілі та завдання на 2014 рік:

  • удосконалення системи збирання, транспортування, утилізації та знешкодження твердих побутових відходів;
  • будівництво сміттєпереробного заводу в рамках реалізації державного проекту “Чисте місто”;
  • облаштування контейнерних майданчиків в Південно-Західному мікрорайоні міста та придбання контейнерів для роздільного збору твердих побутових відходів;
  • проведення робіт, направлених на поліпшення екологічного стану міста, водних ресурсів, обмеження впливу негативних факторів на довкілля і здоров'я населення;

 

  • реалізація заходів з озеленення міста, збільшення кількості зелених зон загального користування;
  • проведення заходів, спрямованих на підвищення рівня екологічної свідомості громадян, екологічної освіти учнів та студентів.

 

Очікувані результати:

  • впровадження нової системи збору та утилізації різних видів відходів;
  • покращення стану навколишнього природного середовища та санітарного стану міста;
  • підвищення рівня екологічної свідомості мешканців міста.

 

8.2. Техногенна безпека та охорона праці

Забезпечення захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, впровадження комплексу організаційно-технічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, зниження техногенних ризиків, забезпечення конституційного права працівників на належні, безпечні і здорові умови праці – головна мета діяльності у сфері техногенної безпеки та охорони праці.

 

Основні проблеми:

  • недостатній контроль за управлінням системою охорони праці з боку керівників підприємств та фізичних осіб-підприємців;
  • не в повному обсязі створений матеріальний резерв місцевого рівня для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків;
  • недостатня кількість засобів оповіщення населення м.Хмельницького у випадку виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (відсутні сирени оповіщення в мікрорайонах Ракове, Дубове, Книжнівці, Лезневе, Ружична).

 

Головні цілі та завдання на 2014 рік:

  • створення матеріального резерву місцевого рівня для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
  • виконання завдань з попередження виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території міста;
  • забезпечення підготовки органів управління, сил цивільного захисту та населення міста до дій в умовах надзвичайних ситуацій;
  • здійснення контролю за дотриманням вимог чинного законодавства з питань охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, надання методичної допомоги керівникам підприємств, фізичним особам-підприємцям щодо впровадження в дію системи управління охороною праці.

 

Очікувані результати:

  • підвищення готовності органів управління і сил реагування до дій при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
  • зменшення кількості надзвичайних ситуацій та зниження матеріальних затрат на їх ліквідацію;
  • належне виконання суб’єктами підприємницької діяльності законодавства з охорони праці та зменшення рівня травматизму на виробництві.

 

9. Інформаційна та адміністративна політика

Одним з пріоритетів розвитку конкурентоспроможності міста є побудова орієнтованого на інтереси людей, відкритого для всіх інформаційного суспільства, в якому кожен міг би створювати і накопичувати інформацію та знання, мати до них вільний доступ, користуватися і обмінюватися ними.

 

Основні проблеми:

  • недосконалість чинного законодавства, яке регламентує діяльність в сфері надання адміністративних послуг;
  • відсутність достатньої кількості фінансових ресурсів для подальшого розвитку системи адміністративних послуг.

 

Головні цілі та завдання на 2014 рік:

  • запровадження системи електронного документообігу;
  • вдосконалення системи надання адміністративних послуг шляхом розширення спектру послуг та спрощення процедур їх надання;
  • забезпечення повноти та оперативності інформування територіальної громади міста про діяльність органів місцевого самоврядування;
  • продовження роботи над створенням конкурентоспроможного телевізійного та радіо продукту МКП “МТРК “Місто”, популяризації газети “Проскурів”;
  • забезпечення надання хмельничанам консультаційних послуг в електронній формі через мережу Інтернет.

 

Очікувані результати:

  • поліпшення інформаційного забезпечення населення міста;
  • удосконалення якості послуг, що надаються виконавчими органами міської ради.

 

Додаток 1

Заходи щодо забезпечення виконання завдань

Програми економічного та соціального розвитку міста Хмельницького на 2014 рік

№ з/п

Зміст заходу

Термін виконання

Виконавець

Джерела

фінансування

 

1. ФІНАНСОВІ ТА МАТЕРІАЛЬНІ РЕСУРСИ

 

1.1. Проведення ефективної бюджетної та податкової політики

1.

Забезпечити контроль за виконанням заходів щодо збільшення надходжень до загального та спеціального фондів міського бюджету та економії бюджетних коштів

протягом року

Фінансове управління

2.

Здійснювати контроль за ефективним та цільовим використанням бюджетних коштів

протягом року

Фінансове управління

3.

Забезпечити виконання планових показників по доходах, доведених Міністерством фінансів України та посилити контроль за сплатою поточних платежів по всіх видах податків для недопущення виникнення заборгованості по їх сплаті

протягом року

ДПІ у м.Хмельницькому

4.

Забезпечити виконання заходів, спрямованих на погашення податкового боргу по платежах до бюджетів усіх рівнів (у т.ч. контрольні перевірки, заслуховування керівників підприємств-боржників, направлення позовів до суду, розстрочення податкового боргу тощо)

протягом року

ДПІ у м.Хмельницькому

5.

Запобігати та протидіяти виникненню на території міста схем мінімізації сплати податків, зборів та платежів

протягом року

ДПІ у м.Хмельницькому

6.

Здійснювати систематичний моніторинг фінансових результатів діяльності юридичних осіб, які зменшили перерахування податку на доходи фізичних осіб (не виплачують заробітну плату, виплачують менше законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати) і при цьому, згідно з даними фінансової звітності, отримують прибутки та нарощують обсяги виробництва або обсяги капітальних інвестицій

протягом року

ДПІ у м.Хмельницькому

 

1.2. Залучення інвестицій в економіку міста та розвиток міжнародного співробітництва

7.

Проводити роботу щодо поширення презентаційних та інформаційних матеріалів про інвестиційні можливості міста серед потенційних інвесторів

протягом року

Департамент економіки

8.

Налагоджувати партнерські відносини з міжнародними донорськими та інвестиційними організаціями для реалізації спільних проектів, залучення нового досвіду та додаткового фінансування (грандові кошти). Інформувати комунальні підприємства, управління та відділи міської ради, про оголошення інвестиційних та грандових конкурсів, надавати методичні та практичні рекомендації по підготовці інвестиційних проектів

протягом року

Департамент економіки

9.

Сприяти організації та проведенню зустрічей та переговорів з потенційними інвесторами. Забезпечувати підтримку підприємств протягом усього інвестиційного процесу та подальший супровід їх інвестиційної діяльності.

протягом року

Департамент економіки

10.

Реалізувати інвестиційний проект “Спеціалізація слабозорих дітей в спеціалізованій загальноосвітній школі №15”

протягом року

Управління освіти,

спеціалізована загальноосвітня школа №15

державний бюджет,

міський бюджет,

кошти установи

11.

Прийняти участь у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм місцевого розвитку

протягом року

Департамент економіки

12.

Сприяти розвитку співробітництва з містами-побратимами, міжнародними організаціями у сферах освіти, культури, туризму, приймати участь в культурних обмінах, святкуванні днів міст, розвивати економічне співробітництво

протягом року

Департамент економіки

 

1.3. Розвиток земельних відносин та управління об’єктами комунальної власності

13.

Забезпечити конкурентне та прозоре середовище під час продажу земельних ділянок та передачі їх в оренду шляхом проведення земельних аукціонів

протягом року

Управління земельних ресурсів та земельної реформи

міський бюджет

14.

Розробити генеральні плани нових масивів індивідуальної забудови в мікрорайоні Ружична та масиві індивідуальної забудови “Мрія” у мікрорайоні Дубове для розподілу між громадянами в порядку черговості

протягом року

Управління земельних ресурсів та земельної реформи

міський бюджет

15.

Встановити в натурі (на місцевості) межі прибережної захисної смуги            р.Південний Буг та р.Плоскої (в центральній частині міста)

протягом року

Управління земельних ресурсів та земельної реформи

міський бюджет

16.

Забезпечити ефективну та прозору передачу в оренду нежитлових приміщень комунальної власності

протягом року

Управління комунального майна

17.

Проводити претензійно-позовну роботу по стягненню заборгованості по орендній платі за оренду нежитлових приміщень комунальної власності

протягом року

Управління комунального майна

18.

Провести капітальні ремонти будівель та приміщень комунальної власності, у тому числі на вул.Кам’янецькій,2, вул.Проскурівській,4/3, вул.Інститутській,5, вул.Проскурівського підпілля,71/1

протягом року

МКП по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності

кошти підприємства

 

2. СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ РЕАЛЬНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ

 

2.1. Розвиток та модернізація промислової галузі

19.

Створювати сприятливі умови для нарощування обсягів промислового виробництва та залучення інвестицій на розвиток промислової галузі міста

протягом року

Департамент економіки

20.

Сприяти просуванню товарів місцевих виробників на всеукраїнському та міжнародному ринках

протягом року

Департамент економіки,

Хмельницька торгово-промислова палата

21.

Забезпечити подальший розвиток виробництва шляхом оновлення матеріально-технічної бази підприємств, у тому числі придбати:

 

 

 

 

  • верстат для намотки котушкових обмоток;
  • координатнопробивний прес для картону;

протягом року

ПАТ “Укрелектроапарат”

кошти підприємства

 

  • верстат типу оброблювального центру фірми ХААS;
  • шротоструменеву установку;
  • електроерозійний верстат прямого пропалу;
  • установку нанесення маски для друкованих плат;

протягом року

ДП “Новатор”

кошти підприємства

 

  • кранбалку вантажопідйомністю 5 тон (2 од.);
  • зварювальне обладнання нового покоління.

протягом року

ПАТ “Завод “Темп”

кошти підприємства

22.

Встановити лісопильне та сушильне обладнання для виробництва власних комплектуючих (клеєний брус для виготовлення вікон та меблевий щит для виготовлення міжкімнатних дверей)

протягом року

ПНВП “Корпускула”

кошти підприємства

23.

Провести модернізацію бетонозмішувального вузла (переведення на сучасні методи контролю дозування інертних матеріалів)

протягом року

КП “Хмельницький комбінат будівельних матеріалів”

кошти підприємства

 

2.2. Розвиток підприємницької діяльності та регуляторна політика

24.

Забезпечити контроль за дотриманням вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” при підготовці та прийнятті проектів регуляторних актів (у т.ч. оприлюднення регуляторних актів, проведення громадських слухань, оцінка регуляторного впливу, звітування тощо)

протягом року

Департамент економіки

25.

Проводити тренінги, семінари, круглі столи для суб’єктів підприємницької діяльності з питань започаткування та ведення бізнесу, вирішення проблемних питань

протягом року

Центр підтримки малого підприємництва,

міський центр зайнятості,

ДПІ у м.Хмельницькому ГУ Міндоходів у Хмельницькій обл.,

департамент економіки

26.

Залучати суб’єктів малого і середнього підприємництва до участі у всеукраїнських та міжнародних конференціях, виставково-ярмаркових заходах тощо

протягом року

Департамент економіки,

Хмельницька торгово-промислова палата

27.

Залучати підприємців до участі у державній програмі “Українська ініціатива” та інших навчальних програмах для підприємців

протягом року

Департамент економіки

28.

Забезпечити виплату одноразової допомоги по безробіттю для започаткування підприємницької діяльності

протягом року

Міський центр зайнятості

ФЗССВБ

 

2.3. Розвиток споживчого ринку та сфери послуг

29.

Сприяти розширенню мережі об’єктів торгівлі та сфери послуг із забезпеченням їх територіальної доступності для населення

протягом року

Управління торгівлі

30.

Забезпечити умови для спрощення просування на споживчий ринок міста товарів, що виробляються місцевими виробниками

протягом року

Управління торгівлі

31.

Сприяти подальшій розбудові інфраструктури міських ринків

протягом року

Управління торгівлі

32.

Провести роботу, спрямовану на запобігання виникненню стихійної торгівлі та реалізації неякісних і потенційно-небезпечних харчових продуктів

протягом року

Управління торгівлі

33.

Сприяти підвищенню рівня правової обізнаності та поінформованості споживачів про їх законні права

протягом року

Управління торгівлі

34.

Провести конкурси професійної майстерності “Кращий кухар” та “Кращий продавець”

протягом року

Управління торгівлі

35.

Провести перевірки з метою виявлення незаконно встановлених тимчасових споруд та забезпечити впорядкування їх розміщення на території міста

протягом року

Управління торгівлі

36.

Провести реконструкцію верхнього майданчика МКП ринок “Ранковий” на прв.Гвардійський,21

протягом року

МКП ринок “Ранковий”

кошти підприємства

37.

Провести реконструкцію зовнішніх газових мереж та котельні в міській лазні №1 на вул..І.Франка,28

протягом року

Управління капітального будівництва,

МКП “Чайка”

міський бюджет

 

3. РОЗВИТОК МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

 

3.1. Житлово-комунальне господарство та благоустрій міста

38.

Забезпечити належне утримання, ремонт та ефективну експлуатацію житлового фонду, об’єктів благоустрою, вулично-дорожньої мережі та прибудинкових територій, ліфтового господарства

протягом року

Управління житлово-комунального господарства

державний, міський бюджет

39.

Провести капітальний ремонт покрівель окремих будинків у мікрорайонах Виставка та Озерна

протягом року

Управління житлово-комунального господарства

державний, бюджет

40.

Встановити 4 комплексні дитячі майданчики (мікрорайон Виставка, Південно-західний мікрорайон, дендропарк, парк мікрорайону Ракове) та продовжити роботи по капітальному ремонту дитячих та спортивних майданчиків

протягом року

Управління житлово-комунального господарства

міський бюджет

41.

Розпочати роботи з капітального ремонту Привокзальної площі (зони відпочинку від вул.Проскурівської до вул.Шевченка)

протягом року

Управління житлово-комунального господарства

міський бюджет

42.

Розпочати роботи з реконструкції набережної річки Південний Буг

протягом року

Управління житлово-комунального господарства

міський бюджет

43.

Сприяти створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

протягом року

Управління житлово-комунального господарства

44.

Залучати громадськість до управління житлово-комунальним господарством шляхом проведення круглих столів для формування виваженої громадської позиції та дотримання балансу інтересів надавачів та споживачів житлово-комунальних послуг

протягом року

Управління житлово-комунального господарства

45.

Провести роботу та забезпечити зменшення заборгованості з оплати населенням за спожиті житлово-комунальні послуги

протягом року

Управління житлово-комунального господарства,

ЖЕКи,

ХКП “Спецкомунтранс”

МКП “Хмельницьктепло-комуненерго”

КП “Південно-Західні тепломережі”,

МКП

“Хмельницькводоканал”

46.

Забезпечити придбання техніки для покращання матеріально-технічної бази комунальних підприємств

протягом року

Управління житлово-комунального господарства,

комунальні підприємства

міський бюджет

47.

Провести реконструкцію мереж каналізації по вул.Шевченка (від автовокзалу №2 до залізничного вокзалу)

протягом року

МКП

“Хмельницькводоканал”

міський бюджет

48.

Провести будівництво вуличних мереж водопроводу по вул.Смотрицького, вул.Заболотного, від вул.Філатова до гуртожитку на Вінницькому шосе,12

протягом року

МКП

“Хмельницькводоканал”

міський бюджет

49.

Провести будівництво вуличної каналізаційної мережі по вул.Короленка (від перехрестя вул.Грибоєдова до вул.Купріна)

протягом року

МКП

“Хмельницькводоканал”

міський бюджет

50.

Провести технічне переоснащення ВНС-10 в с.Чернелівка Красилівського району.

протягом року

МКП

“Хмельницькводоканал”

міський бюджет

51.

Провести геологорозвідувальні роботи з виготовленням картографічних матеріалів Чернелівської ділянки і Хмельницького родовища підземних вод в цілому

протягом року

МКП

“Хмельницькводоканал”

міський бюджет

52.

Провести монтаж насосного обладнання на головній каналізаційно-насосній станції

протягом року

МКП “Хмельницькводоканал”

кошти підприємства

53.

Впровадити когенераційну установку на базі газопоршневого двигуна потужністю 500 кВт в приміщенні хімводоочистки на вул.Курчатова,8Б

протягом року

КП “Південно-Західні тепломережі”

інвестиційні кошти,

кошти підприємства

 

3.2. Реалізація політики у сфері енергозбереження

54.

Продовжити роботи з заміни зношених трубопроводів теплових мереж на попередньоізольовані труби

протягом року

МКП “Хмельницьктепло-комуненерго”,

КП “Південно-Західні тепломережі”

міський бюджет,

кошти підприємства

55.

Провести технічне переоснащення котелень на вул.Кам’янецькій,82 та на вул.Трембовецької,51

протягом року

МКП “Хмельницьктепло-комуненерго”

міський бюджет,

кошти підприємства

56.

Встановити регулятори частоти обертів приводу електродвигунів вентиляторів та димососів в котельнях

протягом року

КП “Південно-Західні тепломережі”

кошти підприємства

57.

Провести капітальний ремонт електронасосного обладнання на КНС, ВНС та КОС

протягом року

МКП

 “Хмельницькводоканал”

кошти підприємства

58.

Провести заміну аварійних мереж водопостачання

протягом року

МКП “Хмельницькводоканал”

кошти підприємства

59.

Провести зонування мереж водопостачання з встановленням регуляторів тиску

протягом року

МКП “Хмельницькводоканал”

кошти підприємства

60.

Провести заміну світильників з лампами ДРЛ та розжарення на світильники з лампами ДНАТ (500 шт.)

протягом року

ХКП “Міськсвітло”

міський бюджет

61.

Продовжити впровадження пристроїв контролю освітлення в місцях загального користування багатоквартирних житлових будинків

протягом року

Управління житлово-комунального господарства

кошти підприємства

62.

Впроваджувати енергоефективні заходи у бюджетних закладах (заміна вікон, дверей, ламп розжарювання, гідрохімічна промивка внутрішніх мереж опалення тощо)

протягом року

Управління освіти,

охорони здоров’я, культури та туризму, молоді та спорту, праці та соціального захисту населення

міський бюджет,

кошти підприємства

63.

Провести заміну електричних конфорок на енергозберігаючі в закладах освіти (40 шт.)

протягом року

Управління освіти

міський бюджет

64.

Продовжити роботи по заміні застарілого обладнання на нове енергоефективне у харчоблоках та пральнях загальноосвітніх та дошкільних закладів

протягом року

Управління освіти

міський бюджет,

кошти підприємства

65.

Провести заміну теплового лічильника:

    • у дошкільному навчальному закладі №3 на пров.Жукова,5;
    • у дитячій музичній школі №1 на вул.Проскурівській,18;
    • у Хмельницькому міському територіальному центрі соціального обслуговування на вул.Перемоги,10Б

протягом року

Управління освіти, культури і туризму,

праці та соціального захисту населення

міський бюджет

66.

Провести капітальний ремонт системи опалення:

    • дитячої музичної школи №3 на вул.Кармелюка,8;
    • ДЮСШ №2 на вул.Проскурівській,66

протягом року

Управління культури і туризму, молоді та спорту

міський бюджет

67.

Продовжити утеплення фасаду головного корпусу Хмельницького міського перинатального центру на вул.Хотовицького,6

протягом року

Управління охорони здоров’я

міський бюджет

 

3.3 Розвиток дорожньо-транспортної системи

68.

Забезпечити реалізацію проекту залучення коштів під державні гарантії для придбання низькопольних тролейбусів

протягом року

Управління житлово-комунального господарства,

ХКП “Електротранс”

кредитні кошти,

міський бюджет

69.

Завершити роботи щодо обладнання транспортних засобів (тролейбусів) GPS навігаторами

протягом року

ХКП “Електротранс”

кошти підприємства

70.

Провести реконструкцію незавершеної будівництвом будівлі майстерні по ремонту силових трансформаторів під житловий будинок для малих сімей на вул.Кам’янецькій,94/2 (проектно-вишукувальні роботи)

протягом року

ХКП “Електротранс”

міський бюджет

71.

Продовжити роботи по демонтажу старих та встановленню нових павільйонів для очікування пасажирами транспорту на зупинках

протягом року

КП по організації роботи міського пасажирського транспорту

кошти інвесторів

72.

Провести ремонт автомобільних доріг

протягом року

Управління житлово-комунального господарства

державний, обласний, міський бюджет

73.

Забезпечити безпечні умови дорожнього руху (ремонт світлофорних об’єктів, нанесення дорожньої розмітки, заміна та експлуатація дорожніх знаків тощо)

протягом року

Управління житлово-комунального господарства

міський бюджет

 

3.4. Містобудування та забезпечення населення житлом

74.

Розробити план червоних ліній магістральних вулиць міста

протягом року

Управління архітектури та містобудування

міський бюджет

75.

Розробити розділ інженерно-технічних заходів цивільного захисту (цивільної оборони) на мирний та особливий період у складі Генерального плану           м.Хмельницького

протягом року

Управління архітектури та містобудування

міський бюджет

76.

Продовжити створення Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов

протягом року

Відділ обліку та розподілу житлової площі

77.

Завершити будівництво житлового будинку на вул.Озерній,6/2А, яке здійснюється в рамках реалізації Державної програми “Доступне житло”

протягом року

Хмельницьке Регіональне управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву

державний бюджет,

кошти інвестора

78.

Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо умов участі громадян в будівництві доступного житла та отримання пільгового іпотечного кредитування для його придбання

протягом року

Відділ обліку та розподілу житлової площі

79.

Розробити проектну документацію на проведення робіт з розчистки русла річки Південний Буг з влаштуванням водойм та підвісних мостів у межах вулиць Старокостянтинівське шосе та Трудової

протягом року

Управління архітектури та містобудування

міський бюджет

 

4. ПІДВИЩЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ ЖИТТЯ

 

4.1. Ринок праці та грошові доходи населення

80.

Проводити роботу по підвищенню рівня середньої заробітної плати та погашення заборгованості із її виплати на підприємствах міста (у тому числі проведення засідань комісії з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків, погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат, робочої групи зі сприяння легалізації “тіньової” зайнятості населення та “тіньової” заробітної плати, перевірок з питань дотримання законодавства про працю)

протягом року

Управління праці та соціального захисту населення

81.

Проводити моніторинги створення нових робочих місць, стану ринку праці міста, працевлаштування осіб з обмеженими можливостями

протягом року

Управління праці та соціального захисту населення,

міський центр зайнятості

82.

Забезпечити роботу телефонів гарячої лінії (70-41-46, 65-53-90) для звернень громадян міста з питань законодавства про працю

протягом року

Управління праці та соціального захисту населення

83.

Проводити інформаційно-роз’яснювальні заходи серед суб’єктів господарювання та найманих працівників щодо запобігання явищам “тіньової” зайнятості населення та “тіньової” заробітної плати

протягом року

Управління праці та соціального захисту населення,

міський центр зайнятості

84.

Сприяти скороченню тривалості безробіття шляхом працевлаштування незайнятого населення на вільні та новостворені робочі місця

протягом року

міський центр зайнятості, роботодавці

85.

Забезпечити професійну підготовку та перепідготовку безробітних під конкретні замовлення роботодавців

протягом року

міський центр зайнятості, роботодавці

86.

Сприяти створенню робочих місць для працевлаштування окремих груп населення, зокрема молоді, якій надається перше робоче місце, осіб з дітьми, осіб з обмеженими фізичними можливостями

протягом року

міський центр зайнятості, роботодавці

ФЗССВБ

87.

Залучати незайнятих громадян до робіт тимчасового характеру

протягом року

міський центр зайнятості, роботодавці

ФЗССВБ, роботодавці

88.

Проводити профорієнтаційні заходи (ярмарки професій, марафони робітничих професій, тижні профорієнтації, презентації професій, професіографічні екскурсії на ринкоутворюючі підприємства), спрямовані на підвищення престижу робітничих професій та мотивацію до свідомого вибору професій актуальних на ринку праці для молоді, яка навчається в загальноосвітніх школах

протягом року

Управління освіти,

міський центр зайнятості, роботодавці

ФЗССВБ

 

4.2. Соціальний захист населення та пенсійне забезпечення

89.

Забезпечити своєчасне призначення та виплату всіх видів державних соціальних допомог, в тому числі житлових субсидій, відповідно до вимог чинного законодавства

протягом року

Управління праці та соціального захисту населення

державний бюджет

90.

Забезпечити фінансову підтримку малозабезпечених верств населення за рахунок коштів міського бюджету шляхом:

протягом року

Управління праці та соціального захисту

міський бюджет

 

- надання житлових субсидій сім’ям, що складаються лише з непрацездатних громадян, інвалідів І, ІІ групи та перебувають на обліку в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг), дітей-сиріт, дітей, які залишилися без батьківського піклування;

 

населення

 

 

- надання 50% пільги по сплаті за житлово-комунальні послуги сім’ям, в складі яких двоє і більше інвалідів І групи;

 

 

 

 

- виплати грошової допомоги на кишенькові витрати дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування;

 

 

 

 

- доплати до пенсії членам Проскурівського підпілля, партизанам, визволителям м.Хмельницького від німецько-фашистських загарбників та колишнім політв’язням та репресованим;

 

 

 

 

- виплати одноразової грошової допомоги пенсіонерам, інвалідам, малозабезпеченим верствам населення, які опинились в складних життєвих обставинах

 

 

 

91.

Провести капітальні ремонти житлових будинків і квартир інвалідів війни, членів сімей загиблих військовослужбовців та прирівняних до них осіб, заміну газового обладнання малозабезпеченим верствам населення

протягом року

Управління праці та соціального захисту населення

державний, міський бюджет

92.

Забезпечити стабільне функціонування соціальних закладів з надання соціальних послуг

протягом року

Управління праці та соціального захисту населення

міський бюджет

93.

Забезпечити проведення заходів з нагоди святкування державних, релігійних, професійних та інших свят

протягом року

Управління праці та соціального захисту населення

міський бюджет

94.

Проводити привітання жителів міста Хмельницького, яким виповнюється 100 і більше років

протягом року

Управління праці та соціального захисту населення

міський бюджет

95.

Надати фінансову підтримку громадським організаціям, в тому числі громадським організаціям інвалідів та ветеранів

протягом року

Управління праці та соціального захисту населення

міський бюджет

96.

Провести реконструкцію частини приміщення міського територіального центру соціального обслуговування на вул.Перемоги,7А для відкриття відділення денного перебування людей похилого віку та інвалідів

протягом року

Управління праці та соціального захисту населення,

міський територіальний центр соціального обслуговування

міський бюджет

97.

Придбати ігровий майданчик для міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Школа життя” на вул.Зарічанська,20/2

протягом року

Управління праці та соціального захисту населення

міський бюджет

98.

Підготувати інвестиційний проект “Створення соляної кімнати в приміщенні Рекреаційного центру сімейного типу по відновленню здоров'я дітей-інвалідів та інших груп населення з обмеженими можливостями “Берег надії” для участі у програмі “Кусаноне” Міністерства закордонних Справ Японії

протягом року

Управління праці та соціального захисту населення

99.

Розширити спектр послуг, які надаватимуться через громадські приймальні

протягом року

Управління праці та соціального захисту населення

100.

Створювати умови для безперешкодного доступу осіб з обмеженими можливостями до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури

протягом року

Управління праці та соціального захисту населення

міський бюджет,

кошти підприємств та організацій

101.

Забезпечити своєчасне призначення та виплату пенсій

протягом року

Управління Пенсійного фонду України у м.Хмельницькому

102.

Посилити претензійно-позовну роботу по стягненню заборгованості із сплати єдиного внеску та відшкодування пільгових пенсій

протягом року

Управління Пенсійного фонду України у м.Хмельницькому

 

4.3. Підтримка сім’ї та молоді, захист прав дітей

103.

Забезпечити соціальний супровід багатодітних сімей міста

протягом року

Управління праці та соціального захисту населення

міський бюджет

104.

Провести інформаційно-пропагандистські заходи (лекції, тренінги) серед студентів вищих та середньо-спеціальних навчальних закладів спрямовані на підвищення престижу сім’ї та рівня культури сімейних стосунків

протягом року

Управління праці та соціального захисту населення,

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

міський бюджет

105.

Провести лекції, тренінги, вуличні акції, індивідуальні консультації, направлені на профілактику негативних явищ у молодіжному середовищі

протягом року

Управління молоді та спорту

міський бюджет

106.

Забезпечити проведення розважальних заходів для молоді з нагоди святкування дня закоханих, дня молоді, дня студента та інших свят

протягом року

Управління молоді та спорту

міський бюджет

107.

Забезпечити оздоровлення та відпочинок дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку

лютий-жовтень

Управління молоді та спорту

міський бюджет

108.

Залучати молодь до громадського життя міста та розвитку молодіжного руху, надати підтримку молодіжним і дитячим громадським організаціям та обдарованій молоді

протягом року

Управління молоді та спорту

міський бюджет

109.

Провести капітальний ремонт приміщень підліткових клубів на
вул.Лісогриневецькій,16/1, вул.Трудовій,17

протягом року

Управління молоді та спорту

міський бюджет

110.

Активізувати роботу Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Центру по роботі з дітьми та підлітками, СКЦ “Плоскирів”

протягом року

Управління молоді та спорту

міський бюджет

111.

Сприяти реалізації права дитини на виховання в сім’ї, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування

протягом року

Служба у справах дітей

112.

Забезпечити своєчасне виявлення і превентивне виховання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах та надання правової допомоги їх батькам

протягом року

Служба у справах дітей

113.

Забезпечити проведення святкових заходів до Міжнародного дня захисту дітей, Дня знань, Дня святого Миколая, Новорічних та Різдвяних свят для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і тих які виховуються в складних матеріально-побутових умовах

протягом року

Служба у справах дітей

міський бюджет

 

5. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ГУМАНІТАРНОЇ СФЕРИ

 

5.1. Охорона здоров’я

114.

Відкрити 4 амбулаторії загальної практики сімейної медицини в мікрорайонах Дубове, Гречани, Ракове та на вул.Зарічанській

протягом року

Управління охорони здоров’я

міський бюджет

115.

Сприяти покращанню матеріально-технічного забезпечення закладів охорони здоров’я

протягом року

Управління охорони здоров’я

міський бюджет

116.

Провести капітальні ремонти:

    •  фасаду та даху головного корпусу міського перинатального центру на вул.Хотовицького,6;
    •  2 палат для реабілітації пацієнтів, які знаходяться в алкогольному або наркотичному сп’янінні, в міській лікарні на пров.Проскурівській,1;
    •  системи водопостачання та каналізації (центральна поліклініка) в міській дитячій лікарні на вул.Разіна,1;
    •  приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини на вул.Курчатова,
    •  даху будівлі міської поліклініки №2 на прс.Миру,61/1;

- приміщення для облаштування амбулаторії загальної практики сімейної медицини на вул.Кам’янецькій,106/1

протягом року

Управління охорони здоров’я

міський бюджет

117.

Придбати автомобілі для амбулаторій загальної практики сімейної медицини (5 од.)

протягом року

Управління охорони здоров’я

міський бюджет

118.

Забезпечити якісну та сучасну діагностику туберкульозу на ранніх стадіях (рентгенологічне обстеження, туберкулінодіагностика)

протягом року

Управління охорони здоров’я

міський бюджет

119.

Забезпечити виконання “Загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2009-2015 роки” шляхом:

    • проведення вакцинації проти грипу населенню міста “групи ризику” за епідемічними показами щеплень;
    • профілактичних щеплень дітей та дорослих від керованих інфекцій, згідно Календаря щеплень

протягом року

Управління охорони здоров’я

обласний, міський бюджет

120.

Забезпечити виконання Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2007-2016 роки (виявлення на ранніх стадіях онкологічних захворювань, належний рівень лікування хворих, проведення санітарно-просвітницької роботи серед населення щодо ризиків виникнення онкологічних захворювань)

протягом року

Управління охорони здоров’я

обласний, міський бюджет

121.

Забезпечити виконання Державної програми “Репродуктивне здоров'я нації” на період до 2015 року шляхом:

    • оснащення акушерських стаціонарів необхідними витратними матеріалами (одноразовими вакуумекстракторами, фетальними моніторами, інфузоматами, вакуумаспіраторами) для впровадження сучасних перинатальних технологій;
    • проведення просвітницької роботи серед дітей, підлітків та молоді з питань здорового способу життя, планування сім’ї та профілактики інфекцій, які передаються статевим шляхом та ВІЛ

протягом року

Управління охорони здоров’я

державний, обласний, міський бюджет

122.

Провести щорічний медичний огляд та лікування дітей-інвалідів, дітей-сиріт та дітей з багатодітних сімей

протягом року

Управління охорони здоров’я

міський бюджет

123.

Забезпечити слуховими апаратами інвалідів з вадами слуху (відповідно до звернень)

протягом року

Управління охорони здоров’я

міський бюджет

124.

Забезпечити пільгове зубопротезування соціально-незахищеним верствам населення

протягом року

Управління охорони здоров’я

міський бюджет

 

5.2. Освіта

125.

Завершити капітальний ремонт приміщень дошкільного навчального закладу №36 на 12 груп (300 місць) на прс.Миру,84/2

протягом року

Управління капітального будівництва

міський бюджет

126.

Продовжити роботи по добудові приміщень навчально-виховного об’єднання №1 на 6 груп (150 місць) на Старокостянтинівському шосе, 3Б

протягом року

Управління капітального будівництва

міський бюджет

127.

Розпочати будівництво дошкільного навчального закладу на 6 груп (120 місць) на пров.Шостаковича,28А

протягом року

Управління капітального будівництва

державний, обласний, міський бюджет

128.

Розпочати реконструкцію дошкільного навчального закладу №3 з добудовою приміщень на 4 групи (75 місць) на пров.Жукова,5

протягом року

Управління капітального будівництва

міський бюджет

129.

Відкрити в дошкільних навчальних закладах додатково 12 груп: в ДНЗ №36 на прс.Миру,84/2 (4 групи), ДНЗ №51 на вул.Щербакова,17 (4 групи), ДНЗ №43 на вул.Молодіжна,5/1 (2 групи), ДНЗ №49 на вул.Паркова,4/1 (1 група), НВО №23 на вул.Карбишева,6 (1 група)

протягом року

Управління освіти

міський бюджет

130.

Провести капітальний ремонт басейну спеціалізованої загальноосвітньої школи №8 на вул.Гайдара,34

протягом року

Управління освіти

міський бюджет

131.

Провести капітальний ремонт покрівлі НВК №4 на вул.Перемоги,9

протягом року

Управління освіти

державний бюджет

132.

Провести ремонт обладнання спортивних та ігрових майданчиків на території дошкільних навчальних закладів

протягом року

Управління освіти

спонсорські кошти

133.

Придбати комп’ютерні класи, мультимедійні дошки, обладнання для профільних класів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів

протягом року

Управління освіти

державний, міський бюджет

134.

Придбати ліцензійне програмне забезпечення для закладів освіти

протягом року

Управління освіти

міський бюджет, кошти підприємства

135.

Забезпечити оновлення матеріально-технічної бази загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів

протягом року

Управління освіти

міський бюджет, кошти підприємства

136.

Забезпечити участь міських учнівських команд у обласних, всеукраїнських, міжнародних предметних олімпіадах, конкурсах

протягом року

Управління освіти

міський бюджет

137.

Здійснити виплату персональних стипендій міської ради для обдарованих дітей, талановитої молоді та молодих митців міста Хмельницького

протягом року

Управління освіти

міський бюджет

138.

Здійснити виплату премії міської ради кращим педагогічним працівникам навчальних закладів міста, викладачам шкіл естетичного виховання та провідним митцям міста Хмельницького

протягом року

Управління освіти

міський бюджет

139.

Забезпечити всебічну допомогу дітям пільгових категорій:

    •  надати грошову допомогу дітямсиротам-випускникам 9-х та 11-х класів;
    •  надати грошову допомогу дітямсиротам, яким у 2014 році виповнюється 18 років;
    •  забезпечити дітейсиріт шкільною та спортивною формою;
    •  надати матеріальну допомогу для здобуття вищої освіти студентам пільгових категорій;
    •  організувати безкоштовне харчування дітей з малозабезпечених сімей, дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

протягом року

Управління освіти

міський бюджет

140.

Забезпечити роботу пришкільних оздоровчих таборів з денним перебуванням при загальноосвітніх навчальних закладах, Палаці творчості дітей та юнацтва Дитячо-юнацькому оздоровчому комплексі “Чайка”

протягом року

Управління освіти

міський бюджет

 

5.3. Культура

141.

Створити веб-сторінку управління культури та туризму та електронну базу об’єктів туристичної інфраструктури міста

протягом року

Управління культури і туризму

міський бюджет

142.

Організувати проведення культурно-мистецьких заходів з нагоди державних, народних, професійних свят, фестивалів, конкурсів, Дня міста

протягом року

Управління культури і туризму

міський бюджет

143.

Забезпечити надання пільг обдарованим дітям та молоді в оплаті за навчання в школах мистецтв

протягом року

Управління культури і туризму

міський бюджет

144.

Забезпечити виплату персональних стипендій обдарованим дітям, викладачам шкіл естетичного виховання, провідним митцям міста

протягом року

Управління культури і туризму

міський бюджет

145.

Сприяти покращанню матеріально-технічної бази закладів культури (придбати музичні інструменти, костюми тощо)

протягом року

Управління культури і туризму

міський бюджет

146.

Придбати книги для поповнення бібліотечного фонду, в т. ч. місцевих авторів

протягом року

Управління культури і туризму

міський бюджет

147.

Провести капітальний ремонт закладів культури:

- приміщення дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва на вул.Проскурівській,67;

- дитячої музичної школи №1 ім.М.Мозгового на вул.Проскурівській,18;

- центральної бібліотеки на вул.Подільська,78 та бібліотек-філій;

- покрівлі приміщення Центру національного виховання учнівської молоді на вул.Курчатова,1Б;

- системи теплопостачання та водовідведення моно-театру “Кут” на вул.Проскурівського підпілля,34

протягом року

Управління культури і туризму

міський бюджет

148.

Забезпечити ефективну діяльність кінотеатру імені Т.Г.Шевченка на вул.Проскурівська,40

протягом року

Управління культури і туризму

 

5.4. Фізична культура і спорт

149.

Забезпечити проведення міських фізкультурно-спортивних заходів з олімпійських та не олімпійських видів спорту (у тому числі для інвалідів)

протягом року

Управління молоді та спорту

міський бюджет

150.

Сприяти участі спортсменів і команд з ігрових видів спорту в обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях

протягом року

Управління молоді та спорту

міський бюджет

151.

Забезпечити виплату персональної стипендії десяти кращим спортсменам міста

протягом року

Управління молоді та спорту

міський бюджет

152.

Забезпечити належне функціонування дитячо-юнацьких спортивних шкіл та покращення їх матеріально-технічної бази

протягом року

Управління молоді та спорту

міський бюджет

153.

Продовжити будівництво легкоатлетичного ядра у спортивному комплексі Поділля ДЮСШ №1 на вул.Проскурівській,81

протягом року

Державне підприємство “Хмельницька обласна служба єдиного замовника”

державний, міський бюджет

154.

Провести капітальний ремонт приміщень ДЮСШ №1, №2, №3 (ремонт даху, внутрішніх приміщень, заміна вікон, дверей)

протягом року

Управління молоді та спорту

міський бюджет

155.

Сприяти реалізації соціальної ініціативи спортивних об'єднань, інших суб’єктів господарювання щодо спільного використання спортивних об’єктів міста, за умови проведення ними реконструкцій та капітальних ремонтів цих об’єктів

протягом року

Управління молоді та спорту

кошти інвесторів

 

6. ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

 

6.1. Покращення стану довкілля

156.

Здійснювати контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства та Правил благоустрою території міста Хмельницького

протягом року

Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста

157.

Забезпечити контроль за виконанням плану заходів щодо організації робіт з благоустрою території м.Хмельницького

 

Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста

158.

Проводити інформаційно-роз’яснювальні заходи, спрямовані на підвищення екологічної свідомості мешканців міста (науково-технічні конференції, семінари, лекції тощо)

протягом року

Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста, управління освіти, управління молоді та спорту, громадські екологічні організації

міський фонд охорони навколишнього природного середовища

159.

Організовувати та проводити природоохоронні акції, суботники, заходи з озеленення міста та підтримання в належному стані заплав, русел річок і водойм, їх захисту від забруднення

протягом року

Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста, управління житлово-комунального господарства

міський фонд охорони навколишнього природного середовища

160.

Розробити Схему комплексного озеленення території м.Хмельницького

протягом року

Управління архітектури та містобудування

міський бюджет

161.

Сприяти будівництву сміттєпереробного заводу в рамках реалізації Національного проекту “Чисте місто”

протягом року

Управління житлово-комунального господарства, управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста

кошти інвесторів

162.

Облаштувати контейнерні майданчики в Південно-Західному мікрорайоні міста

протягом року

Управління житлово-комунального господарства,

МКП “Спецкомунтранс”

міський бюджет

163.

Проводити роботи по ліквідації стихійних сміттєзвалищ

протягом року

Управління житлово-комунального господарства, управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста,

МКП “Спецкомунтранс”

міський бюджет

164.

Придбати 2 сміттєвози та євроконтейнери для збирання побутових відходів

протягом року

МКП “Спецкомунтранс”

міський бюджет

165.

Провести роботи по реконструкції та капітальному ремонту очисних споруд, заміні зношених каналізаційних мереж

протягом року

МКП “Хмельницькводоканал”

міський бюджет, кошти підприємства

 

6.2. Техногенна безпека та охорона праці

166.

Забезпечити накопичення матеріально-технічних цінностей резерву місцевого рівня до обсягів затвердженої номенклатури

протягом року

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці

міський бюджет

167.

Провести роботу з попередження виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території міста:

- виготовлення друкованих засобів наочної агітації, методичних посібників;

- забезпечення проведення заходів з проведення “Дня цивільного захисту” та “Тижня безпеки дитини”;

- виготовлення та оформлення інформаційних стендів та наочної агітації на водних об’єктах міста

протягом року

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці

міський бюджет

168.

Здійснювати контроль за дотриманням вимог чинного законодавства з питань охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності

протягом року

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці

169.

Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення міста з питань регулювання відносин між роботодавцем та працівником у галузі реалізації прав на здорові та безпечні умови праці

протягом року

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці

170.

Організувати та провести засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та Ради з питань безпечної життєдіяльності населення міста

протягом року

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці

171.

Забезпечити проведення заходів з нагоди святкування Всесвітнього для охорони праці

квітень-травень

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці

міський бюджет

172.

Придбати:

- катер KOBRA 1650 TC;

- двигун човновий

протягом року

Міська комунальна аварійно-рятувальна служба на водних об’єктах

міський бюджет

 

7. ІНФОРМАЦІЙНА ТА АДМІНІСТРАТИВНА ПОЛІТИКА

173.

Розширити спектр адміністративних послуг, які можуть надаватись через Центр надання адміністративних послуг

протягом року

Центр надання адміністративних послуг

174.

Сприяти впровадженню проекту комплексного громадського моніторингу діяльності Центру надання адміністративних послуг в м.Хмельницькому, який здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”

протягом року

Центр надання адміністративних послуг

175.

Продовжити будівництво волоконно-оптичної лінії зв’язку для забезпечення безперебійного, швидкісного та захищеного зв’язку між адміністративними органами та Центром надання адміністративних послуг в рамках виконання заходів щодо впровадження системи електронного документообігу в міській раді

протягом року

Управління капітального будівництва,

ХМКП “Хмельницькінфоцентр”, робоча група з питань створення системи електронного документообігу в Хмельницькій міській раді

державний, міський бюджет

176.

Придбати та впровадити програмне забезпечення для запровадження електронної реєстрації дітей до дошкільних навчальних закладів міста

протягом року

Управління освіти,

Центр надання адміністративних послуг

міський бюджет

177.

Забезпечити висвітлення діяльності міської ради та її виконавчих органів на офіційному веб-сайті міської ради та у засобах масової інформації, а також належний доступ до нормативних актів міської ради, виконавчого комітету шляхом оприлюднення їх на офіційному веб-сайті міської ради

протягом року

Управління організаційно-інформаційної роботи та контролю, відділ сприяння діяльності депутатів, загальний відділ, ХМКП “Хмельницькінфоцентр”

178.

Забезпечити проведення прямих телефонних ліній “Міська влада відповідає” та функціонування “телефону довіри”

протягом року

Управління організаційно-інформаційної роботи та контролю, відділ роботи із зверненнями громадян

179.

Продовжити взаємодію міської влади з об’єднаннями громадян в рамках діяльності громадської ради при виконавчому комітеті Хмельницької міської ради

протягом року

Управління організаційно-інформаційної роботи та контролю

180.

Вдосконалити інформатизацію процесів роботи посадових осіб органів місцевого самоврядування шляхом оновлення комп’ютерної техніки та програмного забезпечення на робочих місцях

протягом року

ХМКП “Хмельницькінфоцентр”

міський бюджет

181.

Придбати 2 цифрові відеокамери, мікшерський пульт та мікрофони для радіостудії

протягом року

МТРК “Місто”

міський бюджет

Секретар міської ради К.Чернилевський

Директор департаменту економіки О.Бохонська

 

Додаток 2

Основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку міста Хмельницького на 2014 рік

з/п

Показники

Одиниця виміру

2012 рік

звіт

2013 рік

очікуване  виконання

2014 рік

прогноз

2014 рік

у % до 2013 року

 

Розвиток основних сфер економічної діяльності

 

1.

Обсяг реалізованої промислової продукції у діючих цінах – всього

млн.грн.

4207,7

4507,4*

4733,0

105,0

2.

у розрахунку на одиницю населення

грн.

15984,1

17051,3*

17904,0

105,0

3.

Кількість інноваційно-активних підприємств

одиниць

17

17

18

105,9

4.

їх частка в загальній кількості промислових підприємств

%

18,5

20,0

21,2

х

5.

Обсяг реалізованої інноваційної продукції - всього

млн.грн.

35,3

35,0

37,0

105,7

6.

у % до загального обсягу реалізованої промислової продукції

%

0,8

0,8

0,8

х

Фінансові показники

 

7.

Доходи міського бюджету (без трансфертів з держбюджету)

- " -

501,0

579,9*

585,5

101,0

8.

Обсяг міського бюджету розвитку

- " -

57,5

80,9*

89,1

110,1

9.

Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування

млн.грн.

6,5

150,0

200,0

х

10.

у тому числі:

прибуткових підприємств

- " -

491,7

550,0

600,0

105,0

11.

збиткових підприємств

- " -

485,2

400,0

400,0

99,0

12.

Питома вага прибуткових підприємств у загальній кількості підприємств

%

58,7

65,0

67,0

х

Показники розвитку споживчого ринку

 

13.

Обсяг обороту роздрібної торгівлі (з урахуванням товарообороту як юридичних, так і фізичних осіб-підприємців) у діючих цінах

млн.грн.

4085,7

4187,8

4397,2

105,0

14.

у % до попереднього року (у порівнянних цінах)

%

106,0

102,5

105,0

х

15.

у розрахунку на одну особу

грн.

15458,6

15803,0

16593,2

105,0

Показники рівня життя

 

16.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника

грн.

2506,0

2719,0*

2841,0

104,5

17.

Заборгованість з виплати заробітної плати, всього (на кінець року)

млн.грн.

2,7

1,9*

1,7

89,5

18.

Заборгованість з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах

млн.грн.

1,3

1,2*

1,1

91,7

Населення та ринок праці

 

19.

Середньорічна чисельність наявного населення

тис.осіб

265,0

266,1*

266,9

100,3

20.

Кількість створених нових робочих місць в усіх сферах економічної діяльності – всього

місць

6657

6562*

7000

106,7

Зовнішньоекономічна та інвестиційна діяльність

 

21.

Обсяг експорту товарів

млн.дол. США

151,4

176,6

194,3

110,0

22.

Коефіцієнт покриття експортом імпорту

 

0,6

0,63

0,7

х

23.

Обсяг прямих іноземних інвестицій, наростаючим підсумком - всього

млн.дол. США

32,4

32,7*

33,5

102,4

24.

Приріст (зниження) прямих іноземних інвестицій до початку року

млн.дол. США

3,4

0,3*

0,8

2,7р.

25.

Обсяг прямих іноземних інвестицій на одиницю населення

дол. США

137,4

124,4*

127,4

102,4

26.

Прийнято в експлуатацію загальної площі житла

тис.кв.м

183,7

152,7*

155,0

101,5

27.

з них індивідуального

тис.кв.м

94,9

86,1*

24,1

28,0

Житлово-комунальне господарство

 

28.

Обсяг боргу населення за житлово-комунальні послуги

млн.грн.

39,3

38,1*

37,0

97,0

29.

Рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг

%

98,8

100,4*

101,0

х

Розвиток малого і середнього підприємництва

30.

Кількість зайнятих працівників у малому підприємництві

тис.чол.

56,0

56,2

56,4

100,4

31.

Кількість малих підприємств

одиниць

2351

2363

2385

100,9

32.

Податкові надходження до міського бюджету від діяльності малого підприємництва

млн.грн.

154,1

190,9

204,2

107,0

33.

Питома вага податкових надходжень від суб’єктів малого підприємництва до загальних податкових надходжень до міського бюджету

%

36,0

38,4

40,2

х

* - фактичні показники 2013 року

 

Секретар міської ради К.Чернилевський

Директор департаменту економіки О.Бохонська

 

Додаток 3

Перелік об’єктів капітальних вкладень на 2014 рік

тис.грн.

№ з/п

Найменування видатків

Сума капітальних вкладень на 2014 рік

Джерело фінансування

Назва головного розпорядника/ одержувача коштів

1.

Будівництво, реконструкція, ремонт та утримання автомобільних доріг

22590,5

міський бюджет

Управління житлово-комунального господарства

2.

Капітальний ремонт житлового фонду (ремонт покрівель, внутрішньобудинкових мереж, обстеження ліфтів тощо), з них:

4114,3

2832,5

міський бюджет, державний бюджет

Управління житлово-комунального господарства

2.1

утеплення панелей багатоповерхових будинків

1000,0

державний бюджет

Управління житлово-комунального господарства

2.2

капітальний ремонт спортивних і дитячих майданчиків

1000,0

міський бюджет

Управління житлово-комунального господарства

2.3

благоустрій прибудинкових територій

1500,0

міський бюджет

Управління житлово-комунального господарства

3.

Капітальний ремонт об’єктів благоустрою, з них:

14164,2

міський бюджет

Управління житлово-комунального господарства

3.1

капітальний ремонт об’єкту благоустрою "Розчистка та благоустрій правої притоки р.Плоска (струмок Безіменний) від вул.Інститутської до озера в районі Хмельницького перинатального центру)" (друга черга)

2046,7

міський бюджет

Управління житлово-комунального господарства

3.2

розчистка водовідвідних каналів, розташованих в заплаві річки Південний Буг (друга черга)

1120,0

міський бюджет

Управління житлово-комунального господарства

3.3

капітальний ремонт зони відпочинку в сквері ім.Т.Г.Шевченка на розі вул.Грушевського - вул.Проскурівська

1243,8

міський бюджет

Управління житлово-комунального господарства

3.4

капітальний ремонт Привокзальної площі (зони відпочинку від вул.Проскурівської до вул.Шевченка)

2227,0

міський бюджет

Управління житлово-комунального господарства

3.5

реконструкція набережної річки Південний Буг

4160,0

міський бюджет

Управління житлово-комунального господарства

3.6

капітальний ремонт парку ім.М.Чекмана

514,7

міський бюджет

Управління житлово-комунального господарства

4.

Придбання техніки та обладнання для комунальних підприємств, в т.ч.:

8575,8

міський бюджет

Управління житлово-комунального господарства

4.1

сміттєвози КО-427-70 (МАЗ-533702) з заднім завантаженням (2 од.)

1560,0

міський бюджет

ХКП "Спецкомунтранс"

4.2

контейнери євростандарту (1,1 куб.м.) для збирання побутових відходів (400 од.)

1334,0

міський бюджет

ХКП "Спецкомунтранс"

4.3

сітчасті огорожі (20 од.)

150,0

міський бюджет

ХКП "Спецкомунтранс"

4.4

біотуалети пластикові (5 од.)

26,0

міський бюджет

ХКП "Спецкомунтранс"

4.5

машини дорожні комбіновані МДКЗ-22 (2 од.)

1834,0

міський бюджет

КП по будівництву, ремонту та експлуатації доріг

4.6

машини дорожні комбіновані МДКЗ-10 на базі шасі МАЗ-5337

860,0

міський бюджет

КП по будівництву, ремонту та експлуатації доріг

4.7

аварійно-ремонтні машини (3 од.)

1260,0

міський бюджет

МКП "Хмельницькводоканал"

4.8

самоскид

600,0

міський бюджет

МКП "Хмельницькводоканал"

4.9

люки типу Т (100 шт.), типу С (100 шт.), типу Л (300 шт.)

335,0

міський бюджет

МКП "Хмельницькводоканал"

4.10

трактор FOTON FT 354 4x4

116,8

міський бюджет

КП "Парки і сквери міста Хмельницького"

4.11

автомобілі для поліклінік (5 од.)

500,0

міський бюджет

КП по організації роботи міського пасажирського транспорту

5.

Технічне переоснащення водопровідної насосної станції ВНС-10 в с.Чернелівка Красилівського р-ну Хмельницької області

2370,0

міський бюджет

МКП "Хмельницькводоканал"

6.

Реконструкція мереж каналізації на вул.Шевченка від автовокзалу №2 до залізничного вокзалу

900,0

міський бюджет

МКП "Хмельницькводоканал"

7.

Будівництво вуличної каналізаційної мережі на вул.Короленко від перехрестя вул.Грибоєдова до вул.Купріна

212,0

міський бюджет

МКП "Хмельницькводоканал"

8.

Будівництво вуличних мереж водопроводу від вул.Філатова до гуртожитку за адресою Вінницьке шосе,12

534,4

міський бюджет

МКП "Хмельницькводоканал"

9.

Будівництво вуличних мереж водопроводу на вул.Смотрицького та вул.Заболотного

700,0

міський бюджет

МКП "Хмельницькводоканал"

10.

Капітальний ремонт котельні на пров.Проскурівському,1

210,0

міський бюджет

МКП "Хмельницьктеплокомуненерго"

11.

Реконструкція теплової мережі мікрорайону "Озерна" з заміною на попередньоізольовані труби (від ТК20.1 до ТК21 та від ТК19 до ЦТП-2)

4429,0

міський бюджет

МКП "Хмельницьктеплокомуненерго"

12.

Придбання когенераційної установки потужністю 500 кВт та реконструкція приміщення хімводоочистки на вул.Курчатова,8Б для її встановлення

3620,0

міський бюджет

МКП "Південо-Західні тепломережі"

13.

Капітальний ремонт приміщень та придбання основних засобів (катер COBRA 1650 TC, двигун човновий, комплект обладнання до водно-моторної техніки)

360,8

міський бюджет

Хмельницька міська комунальна аварійно-рятувальна служба на водних об’єктах

14.

Будівництво (побудова) волоконно-оптичної лінії зв’язку І та ІІ черги

930,0

міський бюджет

Управління капітального будівництва

15.

Капітальний ремонт приміщень ДНЗ №36 на прс.Миру,84/2

4163,2

міський бюджет

Управління капітального будівництва

16.

Будівництво зовнішнього ліфта до приміщення СЗОШ №8 на вул.Гайдара,34

316,9

міський бюджет

Управління капітального будівництва

17.

Завершення окремих робіт по будівництву пожежного депо на вул.Озерній,20/1

93,0

міський бюджет

Управління капітального будівництва

18.

Будівництво приміщень НВО №1 на Старокостянтинівському шосе,3Б

4000,0

міський бюджет

Управління капітального будівництва

19.

Реконструкція зовнішніх газових мереж зі встановленням допоміжного обладнання на вул.І.Франка,28

78,6

міський бюджет

Управління капітального будівництва

20.

Реконструкція котельні по влаштуванню трьох котлів і допоміжного обладнання для її роботи на вул. І. Франка, 28

1448,6

міський бюджет

Управління капітального будівництва

21.

Виготовлення матеріалів на надання дозволу на розробку та розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок масив Ганджі-Джумаківка та на вул.Дружби

19,4

міський бюджет

Управління капітального будівництва

22.

Будівництво ДНЗ на 120 місць на пров.Шостаковича,28А

376,6

3389,0

міський бюджет, державний бюджет

Управління капітального будівництва

23.

Реконструкція ДНЗ №3 з добудовою приміщень на чотири групи на пров.Жукова,5

3000,0

міський бюджет

Управління капітального будівництва

24.

Капітальний ремонт приміщень дошкільних навчальних закладів та придбання обладнання, в т.ч.:

1990,0

міський бюджет

Управління освіти

24.1

капітальний ремонт приміщень, харчоблоків, покрівлі ДНЗ №1, 8, 15, 21, 30, 37, 38, 43, 45, 49, 57

1015,0

міський бюджет

Управління освіти

24.2

придбання інтерактивних дошок (38 од.)

570,0

міський бюджет

Управління освіти

24.3

придбання меблів для ДНЗ №36, 43, 49

148,0

міський бюджет

Управління освіти

24.4

придбання обладнання для ДНЗ №20, 28, 5, 15, 21, 30, 38, 40, 43

172,0

міський бюджет

Управління освіти

24.5

придбання сучасного корекційно-відновлювального обладнання для дітей з вадами зору в ДНЗ №38

85,0

міський бюджет

Управління освіти

25.

Капітальний ремонт приміщень загальноосвітніх шкіл та придбання обладнання, в т.ч.:

3510,0

772,5

міський бюджет, державний бюджет

Управління освіти

25.1

капітальний ремонт фасаду, санвузлів, покрівлі, спортивних залів, встановлення віконних блоків в приміщеннях Технічного ліцею, ЗОШ №6, 8, 13, 14, 18, 20, 21, 22, 23, 27, 31, НВО №5, спеціальної ЗОШ №32, НВК №4, 6 та Ліцею №17

2459,5

300,0

міський бюджет, державний бюджет

Управління освіти

25.2

придбання комп’ютерних класів (НВК №4, 7, 10, Гімназія №1, 2, ЗОШ №7, 13, 19, 20, 21, 22, 25, 30, 31, НВО №1, 9, 28)

280,0

450,0

міський бюджет, державний бюджет

Управління освіти

25.3

придбання комплектів парт (ЗОШ №1, 4, 8, 12, 15, 18, 24, 27, 29, спеціальної ЗОШ №32, НВО №5, НВК №6, Колегіум)

200,0

міський бюджет

Управління освіти

25.4

придбання профільних кабінетів (ЗОШ №1, 6, 19, 25, НВК №2, 10, Гімназія №1)

438,0

міський бюджет

Управління освіти

25.5

придбання обладнання для харчоблоків (ЗОШ №4, 8, 19, 21, НВО №9, Гімназія №2)

155,0

міський бюджет

Управління освіти

26.

Капітальний ремонт сцени та танцювального залу в приміщенні Палацу творчості

150,0

міський бюджет

Управління освіти

27.

Придбання автомобіля-самоскида для групи централізованого господарського обслуговування

300,0

міський бюджет

Управління освіти

28.

Капітальний ремонт приміщень 10 підліткових клубів міського Центру по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання та придбання обладнання і спортивного інвентарю

809,5

міський бюджет

Управління молоді та спорту

29.

Будівництво зовнішнього освітлення з встановленням освітлювальних мачт футбольного поля ДЮСШ №1 на вул.Щорса,17

234,8

міський бюджет

Управління молоді та спорту

30.

Капітальний ремонт приміщень дитячо-юнацьких спортивних шкіл №1, №2, №3 (даху, внутрішніх приміщень, заміна вікон та дверей) та придбання спортивного інвентарю

750,1

міський бюджет

Управління молоді та спорту

31.

Капітальний ремонт футбольного поля, роздягалень та трибун СКЦ "Плоскирів" на вул.Курчатова,90

300,0

міський бюджет

Управління молоді та спорту

32.

Реконструкція легкоатлетичного ядра на спортивному комплексі "Поділля" ДЮСШ №1

402,7

3625,0

міський бюджет, державний бюджет

Управління молоді та спорту

33.

Капітальний ремонт приміщень лікарень та придбання обладнання, з них:

2593,1

міський бюджет

Управління охорони здоров’я

33.1

капітальний ремонт приміщення міської лікарні на пров.Проскурівському,1

200,4

міський бюджет

Міська лікарня

33.2

реконструкція шахти ліфта з заміною ліфта в хірургічному корпусі міської лікарні

424,6

міський бюджет

Міська лікарня

33.3

капітальний ремонт двох палат в приміщенні міської лікарні (для реабілітації пацієнтів, які знаходяться в алкогольному або наркотичному сп’янінні)

120,0

міський бюджет

Міська лікарня

33.4

капітальний ремонт даху головного корпусу приміщення міської дитячої лікарні

139,0

міський бюджет

Міська дитяча лікарня

33.5

придбання рентгенапарату

880,0

міський бюджет

Міська лікарня

33.6

придбання ректороманоскопу

450,0

міський бюджет

Міська лікарня

33.7

придбання електростанції

230,0

міський бюджет

Міська дитяча лікарня

34.

Капітальний ремонт приміщень поліклінік та придбання обладнання, з них:

1896,5

міський бюджет

Управління охорони здоров’я

34.1

капітальний ремонт амбулаторії на вул.Курчатова,1

100,0

міський бюджет

Міська поліклініка №1

34.2

капітальний ремонт стаціонарного флюрографа ФЦОЗ

300,0

міський бюджет

Міська поліклініка №1

34.3

капітальний ремонт даху будівлі міської поліклініки №2

183,3

міський бюджет

Міська поліклініка №2

34.4

встановлення автоматичної установки пожежної сигналізації та оповіщення людей про пожежу в приміщенні міської поліклініки №3

82,2

міський бюджет

Міська поліклініка №3

34.5

капітальний ремонт ганку приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини на вул.М.Раскової,1

50,0

міський бюджет

Міська поліклініка №4

35.

Капітальний ремонт фасаду головного корпусу міського перинатального центру (відновлення фасаду з металопрофільного листа з утепленням мінеральною ватою)

980,0

міський бюджет

Міський перинатальний центр

36.

Капітальний ремонт даху головного корпусу міського перинатального центру

74,0

міський бюджет

Міський перинатальний центр

37.

Придбання обладнання (монітор реанімаційний та анастезіологічний для контролю за фізіологічними параметрами, електрокардіограф, фетальний монітор)

69,6

міський бюджет

Міський перинатальний центр

38.

Придбання пересувного апарату ульразвукової діагностики

250,0

міський бюджет

Міська інфекційна лікарня

39.

Встановлення автоматичної установки пожежної сигналізації та оповіщення людей про пожежу в приміщенні міської об’єднаної стоматологічної поліклініки

150,0

міський бюджет

Міська об'єднана стоматологічна поліклініка

40.

Капітальний ремонт приміщення на вул.Залізняка,34/1 для відкриття амбулаторії сімейної медицини

500,0

міський бюджет

Управління охорони здоров’я

41.

Капітальний ремонт системи опалення в приміщенні управління охорони здоров’я на вул.Грушевського,64

138,6

міський бюджет

Управління охорони здоров’я

42.

Капітальний ремонт жилих будинків (квартир) інвалідів ВВв

310,0

міський бюджет

Управління праці та соціального захисту населення

43.

Заміна непридатного до використання газового обладнання для малозабезпечених верств населення

300,0

міський бюджет

Управління праці та соціального захисту населення

44.

Придбання житла багатодітним сім’ям та дітям-сиротам

250,0

міський бюджет

Управління праці та соціального захисту населення

45.

Виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт бібліотеки-філії №8 на вул.Кармелюка,8

21,2

міський бюджет

Управління культури і туризму

46.

Капітальний ремонт приміщень бібліотек-філій

500,0

міський бюджет

Управління культури і туризму

47.

Капітальний ремонт центральної міської бібліотеки на вул.Подільській,78

139,0

міський бюджет

Управління культури і туризму

48.

Придбання книг та періодики для поповнення бібліотечного фонду централізованої бібліотечної системи

150,0

міський бюджет

Управління культури і туризму

49.

Виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію існуючих та добудову гурткових приміщень міського будинку культури на вул.Проскурівській,43)

533,7

міський бюджет

Управління культури і туризму

50.

Капітальний ремонт покрівлі центру національного виховання учнівської молоді на вул.Курчатова,1б

120,1

міський бюджет

Управління культури і туризму

51.

Капітальний ремонт приміщень шкіл естетичного виховання дітей та придбання обладнання та музичних інструментів

1077,2

міський бюджет

Управління культури і туризму

52.

Виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію приміщення музею історії міста на вул.Проскурівській,30

41,2

міський бюджет

Управління культури і туризму

53.

Капітальний ремонт приміщення кінотеатру ім.Т.Г.Шевченка на вул.Проскурівській,40

1230,0

міський бюджет

Управління культури і туризму, управління капітального будівництва

54.

Капітальний ремонт системи теплопостачання та водовідведення моно-театру "Кут" на вул.Проскурівського підпілля,34

128,7

міський бюджет

Управління культури і туризму

55.

Капітальний ремонт приміщень та придбання комп’ютерів, оргтехніки, обладнання

747,8

міський бюджет

Хмельницька міська рада

 

ВСЬОГО:

97855,2

10619,0

міський бюджет

державний бюджет

 

Секретар міської ради  К.Чернилевський

Директор департаменту економіки О.Бохонська

 

Додаток 4

Перелік міських Програм,

які передбачається виконувати у 2014 році

з/п

Назва програми

1.

Комплексна програма мобілізації зусиль Хмельницької міської ради, Державної податкової інспекції у місті Хмельницькому Хмельницької області Державної податкової служби, виконавчого комітету, департаментів, управлінь та відділів міської ради по забезпеченню надходжень до бюджетів усіх рівнів на 2012-2015 роки

2.

Програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства міста Хмельницького на 2010-2014 роки

3.

Програма передачі гуртожитків у власності територіальних громад міста Хмельницького з 2009 – та діє до повного її виконання

4.

Питна вода міста Хмельницького на 2007–2020 роки

5.

Програма поводження з твердими побутовими відходами у місті Хмельницькому на період 2009-2015 роки

6.

Муніципальний енергетичний план міста Хмельницького на 2012-2016 роки

7.

Програма розвитку міського електротранспорту міста Хмельницького на 2008-2015 роки

8.

Програма зайнятості населення міста Хмельницького на 2012-2014 роки

9.

Комплексна програма “Піклування” в місті Хмельницькому на 2012-2016 роки

10.

Програма підтримки сім’ї на 2012-2015 роки

11.

Міська цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки

12.

Програма розвитку освіти міста Хмельницького на 2012-2016 роки

13.

Програма роботи з обдарованими дітьми та учнівською молоддю на 2010-2014 роки “Обдарованість”

14.

Програма підтримки обдарованих дітей міста Хмельницького

15.

Цільова програма “Культура міста Хмельницького” на 2013-2015 роки

16.

Комплексна Програма реалізації молодіжної політики та розвиток фізичної культури і спорту у місті Хмельницькому на 2012-2016 роки

17.

Програма охорони довкілля міста Хмельницького на 2011-2015 роки

18.

Програма забезпечення пожежної безпеки об’єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділів пожежної охорони міста Хмельницького на 2011-2015 роки

19.

Програма організаційно-практичних заходів щодо профілактики правопорушень та злочинності на території міста Хмельницького в 2011-2015 роках

 

Секретар міської ради К.Чернилевський

Директор департаменту економіки О.Бохонська

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!