Герб і прапор

З метою відродження духовних цінностей, підняття патріотизму і національної самосвідомості мешканців міста, міська Рада народних депутатів XXI скликання від 27 вересня 1990 р. прийняла рішення відродити історичний герб м.Проскурова як герб м.Хмельницького та затвердила "Положення про герб і прапор міста Хмельницького":
Герб і прапор міста Хмельницького (Проскурова) відображають його як адміністративно-територіальну одиницю, виступають як символи місцевого самоврядування і сприймаються як правові знаки міста.
Чиний вигляд 

Рішенням тринадцятої сесії №13 від 22.03.2017 "Про затвердження Положення про герб міста Хмельницького, Положення про прапор міста Хмельницького, Положення про прапор (штандарт) Хмельницького міського голови та втрату чинності рішень міської ради" 

Було затверджено наступні положення про герб міста Хмельницького (додаток 1), про прапор міста Хмельницького (додаток 2) та про прапор (штандарт) Хмельницького міського голови (додаток 3).

Герб міста

Герб являє собою гербовий щит з фігурою  три золоті (жовті) перехрещені стріли (середня  вістрям донизу, дві - під кутом 90 градусів - вістрям вгору на синьому (лазуровому) тлі. Обрамлення щита золоте (жовте). Форма гербового щита  іспанський закруглений щит. Співвідношення ширини гербового щита до його довжини 2:2,8. Фігура розташована посередині щита і займає (по середній стрілі) 2/3 довжини щита. Щит герба обрамлено золотим (жовтим) декоративним картушем, увінчаним срібною мурованою (міською) короною з трьома зубцями.

Прапор міста

Прапор міста Хмельницького являє собою прямокутне полотнище синього (лазурового) кольору співвідношенням сторін 2:3. В центрі розміщено головний елемент міського герба (три схрещені стріли), оточений по колу шістнадцятьма гострокутними рівновеликими трикутниками жовтого (золотого) кольору, що виступає як стилізоване зображення сонця, давнього символу Подільського краю, в центрі якого знаходиться місто Хмельницький розміром 1/3 довжини прапора.

Прапор (штандарт) Хмельницького міського голови

Прапор (штандарт) міського голови являє собою квадратне полотнище (розміром 100x100 см) синього (лазурового) кольору. В центрі розміщено головний елемент міського герба (три схрещених стріли), оточений по колу шістнадцятьма гострокутними рівновеликими трикутниками жовтого (золотого) кольору, що виступає як стилізоване зображення сонця, давнього символу Подільського краю, в центрі якого знаходиться місто Хмельницький. Полотнище прапора (штандарта) обрамлене золотою прямою лиштвою шириною 3 см.

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!