Звернення громадян

Прийом громадян здійснюється у

1) Відділі роботи із зверненнями громадян, вул. Героїв Маріуполя, 18
Телефони відділу: (0382) 70-37-82 (тел./факс), 76-25-33, 79-55-44,
електрона пошта: [email protected] режим роботи: з 8-00 до 17-00, перерва на обід з 12-00 до 13-00.

2) Центрі надання адміністративних послуг, вул. Соборна, 16 - відповідно графіків прийому громадян

Телефони: (0382) 76-58-61, 70-27-91, 70-27-93.

 

Прийом письмових звернень – щоденно (крім вихідних) від 8:00 до 16:00 год. (вул. Героїв Маріуполя, 18).

 

ГРАФІК особистого прийому громадян керівництвом Хмельницької міської ради та виконавчого комітету на травень 2024 року

ГРАФІК проведення прямої телефонної лінії «Міська влада відповідає» за участю керівництва Хмельницької міської ради та виконавчого комітету на травень 2024 року

 

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами: (0382) 70-37-82, 76-25-33.

Подати Електронне звернення до Хмельницької міської ради

Петиції, скарги, пропозиції

Електронні петиції до Хмельницької міської ради можна зареєструвати на порталі Єдиної системи місцевих петицій та затвердженого Порядку

Скарги та пропозиції щодо проблем життєдіяльності міста з прив’язкою до місця розташування можна залишити на порталі Відкрите місто

Подати інформаційний запит онлайн

Телефони

 

– до відділу управління міським господарством — (0382) 76-41-40; 15-80, 0675551580 (цілодобово)

Документ: 
Таблиця

опис

СИМЧИШИН Олександр Сергійович

міський голова

ДІДЕНКО Віталій Васильович

секретар міської ради

ВАВРИЩУК Микола Васильович

заступник міського голови

КРИВАК Михайло Михайлович

заступник міського голови

НОВАЧОК Василь Пилипович

заступник міського голови

ШИНКАРУК Олег Миколайович

заступник міського голови

САБІЙ Юлія Сергіївна

керуючий справами виконавчого комітету

Роз'яснення щодо реалізації конституційного права громадян на звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування

Конституція України як основний закон держави закріплює право громадян на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Саме статтею 40 Конституції України передбачено, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обгрунтовану відповідь у встановлений законом строк. Спеціальним нормативно-правовим актом, який регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об'єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів, є Закон України “Про звернення громадян”, що був прийнятий Верховною Радою України 2 жовтня 1996 року.

Розгляд звернень громадян у виконавчих органах Хмельницької міської ради здійснюється відповідно до...

Конституції України;

- Закону України від 2 жовтня 1996 року N 393/96-ВР “ Про звернення громадян”;

Указу Президента від 7 лютого 2008 року №109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації конституційного права на звернення до органів місцевох влади та органів місцевого самоврядування ” 

Постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року N 348 "Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади, місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації".

Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Пропозицією є звернення громадянина, де висловлюється порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.

 

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства.

Скаргою є звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями, рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування та ін.

 

 

Вимоги до звернення

 

У зверненні має бути зазначено: 
- прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина
- викладені суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Звернення може бути і усним (викладеним громадянином на особистому прийомі), і письмовим (надісланим поштою). При цьому письмове звернення має бути підписане заявником (заявниками) особисто і з зазначенням дати. 

Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне). 

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. 

Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду. Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає. Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті.

Письмові звернення можна надсилати у відділ роботи із зверненнями громадян за адресою: 
29000, м. Хмельницький, вул. Героїв Маріуполя, 18. 
Графік роботи: понеділок-четвер – 08:00-17:15, п’ятниця - 08.00-16:00 

Телефон: 79-55-44
Телефони для довідок: (0382) 79-55-44, 70-37-82, 76-25-33;

Прийом відвідувачів з особистих питань проводиться: 
понеділок-четвер - 9.00-18.15, п’ятниця - 9.00-16.00.
Перерва на обід з 13.00-14.00
 

Дорогі хмельничани! Схилімо голови і вшануймо світлу пам'ять та героїчний подвиг воїнів, що загинули на полі бою. Згадаймо мирних громадян та дітей, життя яких обірвала збройна агресія російської федерації проти України. Загальнонаціональна хвилина мовчання... Слава Україні! Героям Слава!